| Unique a întrebat:

Care este cea mai lunga durata de iubire din viata ta? Sau in prezent, cat timp ai cu iubitul/iubita ta? Va-ti gandit la momentul important? Adica, atunci cand va veti lega definitiv in biserica? Tineti cu adevarat la persoana iubita? Locuiti impreuna sau este doar o relatie, fiecare la casa luihee heeAveti planuri?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi se pare ca o saptamana, era o fata frumoasa la tara dar cam zapacita. Nu mai vreau sa aud de asa ceva niciodata pa

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Prezenta relatie e cea mai lunga: 1 an si ceva luni, dar nu se pune problema de casatorie.Ne iubim, dar mergem pe alte principii: om trai si om vedea...

Oricum, la cat de greu se hotaraste un barbat sa se insoare...

Normal, ca eu ca fata imi doresc in sufletul meu sa fie primul si ultimul din viata mea, dar numai Dumnezeu stie daca asa va fi!

| Zenithf a răspuns:

Sapte ani si continua. Pana la moarte. Locuim impreuna, suntem casatoriti de 6 1/2 ani.

| Razvan a răspuns:

Eu sunt in perioada aia in care angajatorul analizeaza CV-urile, face statistici si cheama anagajatii a doua zi pentru a-i anunta ca doar unul e castigatorul postuluilaughing

| Alisa a răspuns:

Prima mea relatie si cea mai lunga este actuala. Avem un an impreuna (fara cateva zile). Vorbim despre cum ar fi, ne imaginam, dar inca nu facem planuri, doar traim momentul si profitam din plin de toate momentele pe care le petrecem impreuna. Cateodata mai glumim asa despre nunta, copii, etc, dar el chiar vrea cu adevarat, si iti dai seama ca si eu, dar timpul va decide. Nu locuim impreuna, deocamdata. Mai am anul acesta de scoala si poate dupa aceea.

Este o relatie frumoasa, fara certuri, jigniri, sau mai stiu eu ce. Singura problema e aceea ca mama mea nu il vrea si nimeni nu stie de relatia noastra, dar asta nu ne impiedica sa ne iubim. Ei au niste motive stupide si judeca omul dupa aparente.

| alexxx_5812 a răspuns:

Buna! Ce-a mai lunga relatie(fara certuri, despartiri) a durat 6 luni.Nu am ajuns pana la momentul important, daca te casatoresti asta nu inseamna ca te-ai legat definitiv...ai gresit nu ai gasit presoana potrivita ok divort si iti cauti fericirea sau atunci nu mai ai voie pentru ca ai gresit? si nu ai cunoscut destul de bine aceea persoana si acum trebuie sa traiesti tot restul vieti cu ea(NU). Daca iubesti cu adevarat aceea persoana faci orce pentru ea iar pentru a nu face pasul cel mare(casatoria) gresit este mai bine sa incerci sa locuiesti si cu persoana respectiva pentru a vedea cum se comporta zi de zi si ai cunoaste toate defetele si calitatile pentru a fi sigura ca este ce-a potrivita.

| Dutzulescu a răspuns:

Relatia din prezent este cea mai lunga (4 ani + 1/2) si asteptam sa termine ea facultatea iar eu masterul si sper sa ne luam. big grin Tin foarte mult la ea, eu am 26 de ani ea are 21 dar gandeste mult mai matur decat mine. happy Momentan ea e la CJ la faculta iar eu trag chiulul acasa in AB. crying

| Dutzulescu a răspuns:

@Elizabeth.Planul vostru nu este deloc banalwinking. Va doresc succes, multi ani fericiti si sanatate voua si copiilor vostri.

Răspuns utilizator avertizat
| lavinia23 a răspuns:

Buna! Cea mai lunga relatie a mea este cea actuala, eu si iubitul meu avem aproape 8 ani de cand stam impreuna si un bebe de 9 luni. Nu pot sa spun ca nu au fost certuri, dar impreuna simt ca trecem peste orice.