| anonim_4396 a întrebat:

Cum v-ati dat seama ca iubitul/iubita este persoana cu care va veti petrece restul vietii? Ce ati simtit? Cum iti dai seama daca acea persoana este cea mai potrivita pentru o viata impreuna? funda.

Răspuns Câştigător
| Crisipopescu a răspuns:

Pentru început dacă găsești persoana potrivită nu vor exista aceste întrebări... îți vei da seamănă când te vei simți atât de bine cu respectiva persoana ca și cu tine însăți

| Mosotti a răspuns (pentru Crisipopescu):

Depinde, ca poate sa se simta bine pe moment si o perioada scurta doar crezand ca e okey, ca multi nu iau in calcul ce am zis in celaalt mesaj, se iau dupa distractie, panarama, prosteala, sex si zic ca ala e cel mai bun partener. De aia multe cupluri se duc dracului, ca la inceput toti se simteau bine ca si cu ei insisi. Trebuie sa aiba in comun calitati ce nu dispar niciodata si pe care le-am zis aici, ca alea raman si cand fizicul se duce, daca-s alea se vor simti 100 ani bine ca, cu ei insisi, altfel se duce, chiar si daca dupa 2-3-4 ani.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se merge la risc accepta situatia crezand ca e bine dupa un timp zic ca o sa tina treaba dar unii se despart dupa o vreme pentru ca a intervenit inevitabilul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca la toata lumea este la fel? Fiecare om este diferit si acum nu mai sunt casatorii care dureaza toata viața, deoarece lumea s-a schimbat in rău si ispite sunt la tot pasul, sunt foarte rare cuplurile care sarbatoresc 50 de ani de căznicie.

| RAY a răspuns:

Sa fie sincera,serioasa,de incredere,sa fie ca mine atat cer, dar suntem fiinte emotionale asa ca cu toti avem defecte, totul are o limita, accept totul intr o limita, iubirea este o credinta nu stii daca res pers chiar te iubeste cu adv, poate te iubeste, poate nu te iubeste

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am aflat pe parcurs.

| Mosotti a răspuns:

E simplu, dupa ce fizicul atrage ca lumea de ambele parti, se vede caracterul, respectul, intelegerea, comunicarea, principii comune, gandire, pasiuni, discutii, nu pot fi toate comune, dar sa fie destule. Sa fie si independenta partial adica daca eu vreau sa vad un film de actiune dincolo si ea vrea dincolo o telenovela, sa fie asa, nu sa se supere ca nu stau cu ea sa vad ceva ce nu imi place, sau invers. Ori eu stau cu prietenu meu si joc table, ea cu o prietena la vorba sau cu ele la teatrul, la o terasa la o adica. Si ala e partenerul de o viata.

| sofisis a răspuns:

Se merge la risc. Nimeni nu are de unde sa stie daca va petrece sau nu o viata cu acea persoana.

| Andra9pk a răspuns:

Asta nu poti stii dinainte. Poate la inceput, e dragostea aia mare, o vezi doar pe ea si ea te vede doar pe tine..va faceti planuri de viitor, va vedeti deja casatoriti si cu 2 copii laughing dar lucrurile se pot schimba. Oamenii in general se schimba..nu poti avea siguranta 100% ca o persoana e potrivita pentru tine. Casniciile de lunga durata au la baza ceva solid,iubirea si atractia fizica nu sunt de ajuns. Persoana potrivita dupa parerea mea,e cea care ma poate completa,care ma poate inveseli cand sunt cu moralul la pamant,care imi ofera siguranta si incredere,respect, sinceritate si afectiune, care ma poate accepta cu defectele si greselile mele(da, noi toti oamenii gresim), persoana cu care sa vb despre orice imi trece prin cap, fara sa ma judece sau critice! Conteaza enorm ca cei doi parteneri sa priveasca in aceeasi directie!