| tavy_7886 a întrebat:

care este diferenta dintre cernit si fimo? fundita

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Cernit este mai mult pentru incepatori, este mai usor de modelat, fimo in schimb e mai greu, trebuie sa il tii mai mult in mana ca sa se incalzeasca si iese umpicut diferit dupa ce il bagi la cuptor... dar numai asa ca si culoare. Eu iti recomand cernit dat fiind faptul ca esti incepator.Cu toate ca la cernit nu sunt unele culori care la fimo sunt. Incepe cu cernit si i-ati eventual una de fimo sa vezi daca iti place. Aaaa si app Cernit este mai mult si costa ceva gen 8 lei si fimo este mai mic si e 8, 5-9 lei.
Sper ca te-am lamurit.big grin

1 răspuns:
| ancaa_1330 a răspuns:

Nu cred ca este nici o diferenta doar ca sunt firme diferite... personal am folosit deocamdata doar cernit... dar oricum sunt foarte multumita de el sper ca te-am ajutat :*