| geogi a întrebat:

Buna care este perioada fertila le femei? Dupa cate zile de la menstruatie?

Răspuns Câştigător
| TeIubesccc a răspuns:

Perioada fertila e intre a 10a zi si a 18a de cand ti-a venit. Daca, de ex, ti-a venit pe 3 ciclu tu esti fertila in perioada 13 - 21;; ).

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apogeul fertilității este între ziua a 14-a și a 16-a la un ciclu regulat de 28 de zile!
Pa, pa.

| Jony123 a răspuns:

Da

| FallenRichard a răspuns:

Conceptia apare cu aprox. 14 zile inaintea perioadei menstrulale, imediat dupa ovulatie.In perioada ovulatiei, mucusul cervical este mai putin vascos, permitand astfel pasajul spermatozoizilor din vagin in uter.Succes!