| MihaEma a întrebat:

Bună, care sunt simptomele unei sarcini?
Se poate să fiu însărcinată dacă îmi vine ușor să vomit (dar nu vomit), mă doare burta ca și înainte de menstruație, dar nu îmi vine, luna trecută (în Iunie) mi-a venit în 17 și nici până astăzi 21(Iulie) nu mi-a venit(dar de obicei nu e regulat), amețesc, îmi vine să dorm mai mult, mai poate fi altceva în afară de o sarcină?
(Menționez, contact sexual neprotejat am avut în urmă cu o lună jumătate dar nu a ejaculat în mine)

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Neinceperea menstruatie si prelungirea ciclului menstrual a aparut cel mai probabil pe fondul caracteristicii genrerale a ciclului de a fi mereu NEREGULAT. Primele simptome de sarcina reale/adevarate pot sa apara cel mai devreme de prin a 7-8 -a saptamana de sarcina. Fiindca in actualul ciclu menstrual nici nu ai intretinut relatii sexuale si de asemenea si datorita faptului ca ultima sangerare menstruatie cel mai probabil s-a desfasurat in conditii normale, se poate aprecia fara teama de a gresi ca este exclusa existenta unei sarcini. Multa sanatate!

| Eireann a răspuns:

Sindromul pre-menstrual.

| MihaelaDart a răspuns:

Stările de sarcină se simt abia dupa 2 luni de sarcină sau chiar din a 5 a lună. Imediat de la concepție nu apare nici un simptom de sarcina, este totul în subconștientul tău.