| monyk a întrebat:

ce ai crede daca ii spui persoanei iubite ` te iubesc` iar persoana respectiva iti raspunde sec `stiu`..., nici macar un `si eu` nu spune, desi pare foarte tandru?

Răspuns Câştigător
| drpopa a răspuns:

In afara de vb exista si alte moduri de a ti exprima sentimentele, adevarul este ca exista persoane incapabile sa isi exprime sentimentele fata de persoana iubita, asta nu inseamna orgoliu sau alte chestii aiurea ca nu te iubeste, ca vrea sa profite etc, pur si simplu exista undeva in subconstientul lor o experienta care ii impiedica sa fie deschisi sa isi exprime sentimentele, stii exista un proverb care spune iubirea se simte se traieste nu se explica. daca iei ca exemplu Biblia si citesti Corinteni 13 vers 1-10 vei intelege ce e dragostea, de asemenea de a lungul intregii Biblii nu vei gasi spus direct Va iubesc in nici una din pildele lui isus, dar vei vedea asta din faptele lui din jertfa lui, asa ca gandeste pozitiv iubirea inseamna multe si poate fii demonstrata prin multe alte moduri decat prin 2 cuvinte.

33 răspunsuri:
| vidik a răspuns:

Asa s-a intamplat cu prima fata care am cunoscut-o ea mea spus,, stiu,, si totul a mers in groapa, dar i-am aratat ca as putea fi un iubit perfect, dar sa ne intoarcem la intrebarea ta, din partea me pentru ca sunt baiat as spune ca ii poti arata dragostea adevarata catre el si daca nu reactioneaza (dar sa nu te superi) uita de el si cauta-ti alta persoana.

| FloriB a răspuns:

Stiu cum e sa primesti astfel de raspunsuri.Eu una m-am simtit uitata intr-un colti si din cand in cand isi mai aduce aminte ca exist.Pare el sensibil (poate nu in toate cazurile), dar poate ca cu adevarat e cu totul si cu totul altcineva...sad

| lollgirl a răspuns:

Ori nu tine la tine atat de mult precum crezi, ori nu a stiut ce sa zica si i-a fost frica sa spuna acelasi lucru.Mai e o varianta:te iubeste dar nu e genul care sa arate asta prin cuvinte si chestii din astea.Nu te ingrijora! Daca te iubeste pana la urma o sa-ti marturiseasca (poate e mai timid sau s-a gandit ca nu mai e cazul sa-ti spuna crezand ca uh sti deja acest lucru). Nu cred ca o sa te ajute cu ceva ce ti-am zis desi sper asta!big grin

| alynutsa a răspuns:

Da, poate ca ii este greu sa spuna inapoi! Si eu cu prietenul meu tot asa fac! cand vorbim la telefon la sfarsitul conversatiei el imi spune "te iubesc", insa eu nu ii pot spune "si eu"! dar simt ceva pentru el. dar nu-i pot spune ca il iubesc! :d