| anushk a întrebat:

ce credeti despre relatiile la distanta? indiferent daca la inceput sunt sentimente puternice, e posibil ca acestea cu trecerea timpului sa dispara si atunci intervine ruptura. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sustin relatiile la distanta daca sunt sentimente puternice intre cei doi! Pot spune ca sunt intr-o asemenea relatie dar primi 2 ani am stat zi de zi impreuna. Abia dupa 2 ani a plecat la facultate iar eu am ramas acasa si momentan in aceeasi situatie suntem dar e vacanta si suntem din nou impreuna:X Rezist gandind ca il iubesc si ii pot cere sa vina pentru un weekend acasa in caz ca imi e foarte dor de el! Si inclin sa cred ca ce spui tu ca sentimentele dispar cu timpul nu este deloc adevarat ba mai mult, lipsa lui te face sa il astepti cu si mai mult dor:X

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Eu cred ca se poate atata timp cat exista sentimente si incredere intre ei. Daca reusesc sa se vada din cand in cand e perfect. O relatie la distanta poate fi mai pasionala decat celelalte

| anushk explică:

Si eu cred in relatii la distanta, deoarece si eu am una.suntem departe unul de altul, e greu.dar depinde daca ambele pers isi doresc la fel de mult sa tina.imi este foarte frica sa nu isi schimbe sentimentele fata de mine, sa nu ma uite din cauza ca ne vedem rar.am observat ceva mici schimbari si asta imi da de banuit desi el sustine ca tine la mine mult de tot.lucrurile astea (micile schimbari) ma descurajeaza si nu stiu ce sa cred...

| Mihai_5416 a răspuns:

Normal.Relatiile la distanta nu tin niciodata.Pentru ca vaindepartati iar sentimentele dispar si se ajunge la despartire.
Sper ca te-am ajutat. Funda?happy

| ingrid1990 a răspuns:

Eu sunt in Italia si am prieten in Romania si suntem imp deja de un an si ink ne iubim asta depinde daca va iubiti at nu se raceste dar daca deja nu prea vb gata sti cum se zice ochii care nu se vad se uita dar daca crezi in iubire exista sanse ca sa fiti imp si la distanta. vreau funditatongue