| Miha1308 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta? Credeti in ele? Ati avut o astfel de relatie?

Răspuns Câştigător
| Raluca_5709 a răspuns:

Buna Miha!
Si eu sunt implicata intr-o relatie la distanta si sunt foarte fericita, nu conteaza distanta ci sa te intelegi cu acea persoana.Parerea mea este sa incerci(daca asta e motivul pentru care ai intrebat)si vei vedea ca dragostea nu este limitata de distanta!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt adepta lor, la mine nu a rezistat!
Pa, pa.

| Pho3nix a răspuns:

Da, am avut.
Intr-o relatie de la distanta trebuie sa exista multa incredere, respect, sa ti cu adevarat la acea persoana si sa nu lasati pe nimeni sa intervina intre voi. Depinde si de distanta. Ar fi bine sa va vedeti saptamanal, dar depinde cat de mare este distanta intre voi.
Mult succes!

| UuuLaaLaa a răspuns:

Dap tongue
Am avut o relatie la distanta timp de un an care s-a incheiat acum 3 saptamani tongue
Sincer am ramas marcata. Merge. Insa el a profitat de faptul ca am fost naiva si m`a facut sa-l astept degeaba. Tot timpul ne certam cand era plecat pe motiv ca n-are incredere in mine oh go on. Si cand s-a intors ce sa vezi oh go on. In fine.

Nu cred in relatiile la distanta! Cel putin nu acum happy. Mult mai bine este sa ai o relatie normala, nu la distanta.:*

| IubesteEa a răspuns:

Buna nu nu am avut o relatie la distanta,dar prietena mea da pai eu cred ca sunt mai romantice decat cele apropiate,findca se spune ca cei care au o relatie la distanta o sa le fie dor mai mult de aceea persoana si o sa vrea sa se intalneasca si uite asa creste romantismul si pasiune,la apropiere il vezi in fiecare zi,si mai multe asa la distanta poti face ce vrei fara ca persoana exacta sa iti spuna vei avea mai multa libertate decat de ceea in apropiere de exemplu :un baiat si o fata traiau amandoi in bucuresti zilnic se vedeau,se pupau ce face adolescenti nu? asa si dupa o vreme ei au incetat sa mai vorbeasca findca ziceau ca nu au si ei libertatea dorita si pana la urma s-au despartitcrying stiu o poveste dramatica, cand la cea de indepartare poti sa iti vezi si de viata ta, si sa il vezi cand doresti tu si e mai bine asa eu una asa cred pup mersi pentru rasp:*:! funda? plss

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Eu cred in aceste relatii la distanta.Multe persoane si-au gasit partenerul/partenera.Nu conteaza daca acea persoana sta mai departe decat tine. Daca inima ta iti spune ca el e acea persoana care te iubeste si o sa iti fie alaturi la bine si la greu trebuie sa o asculti.

| ionukutza a răspuns:

Dapi relatiile la distanta as mai faine ca poti fi cu mai multi deodata dar nu prea cred in ele mai ales daca va vedeti o data pe an si da am avut o relatie de genu asta el in spania eu aici in Romania a fost greu deci nu merge mai bine lasa-l si cautati altul de acolo de unde esti tu...
Sper ca ti-am fost de ajutor acum doar tu poti decide ce vei face:*:*:*

| ramona_9439 a răspuns:

Nu am avut. Eu una nu as putea sa am o relatie la distanta.

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Am avut.Si nu mai vreau sa am x_x e foarte nasoala, cel putin asa a fost a mea, si nu cred ca dureaza multoh go onsad.pup:*

| Mairead a răspuns:

Eu am o relatie la distanta. Daca este intr-adevar iubire si incredere eu cred ca rezista si in primul rand sa nu se bage nimeni in aceasta relatie.Sunt multe care trebuie sa treci peste ele

| Mairead a răspuns:

Idem roxe.adevarat

| Deny_6865 a răspuns:

Am avut o relație la distanta a durat 5 luni dupa aia am aflat ca ma înșela cu alta și cu mai multe și eu am plecat în franta și el în Romania si atunci hop el avea cale libera eu nu cred scuze

| JustLore a răspuns:

Da, am o relatie la distanta de 7 luni de zile, ne-am vazut de 2 ori si chiar functioneaza, vorbim despre orice. daca exista incredere si respect este tot ce conteaza. desi sunt aproximativ 250 km. se merita! Si raspunsul meu este ca da. cred in relatiile la distanta! happy

| rose_1151 a răspuns:

Buna Miha...si eu am avut relatie la distanta si iti spun sincer chiar nu credeam ca va merge, dar am vazut ca orice este posibil. vreau sa-ti spun ca eu cu acel baiat am stat aproape un an (ne mai si vedeam.cand venea in bucuresti)cu toate astea chiar a fost o relatie frumoasa.asa ca nu am nimic cu aceste relatii chiar daca uneori suferi, deoarece vrei sa-ti fie aproape cand itit este greu, iar acesta te consoleaza la telefon sad funda?:d

| Lauriii_3685 a răspuns:

Buna :*. Si eu sunt intr-o relatzie la distanta. Luna viitoare implinim 2 ani si merge foarte bine. Daca va iubiti nu conteaza distanta, conteaza doar sa aveti incredere unul in celalalt.