| alexa_4958 a întrebat:

ce este lichidul pre-ejeculator?

Răspuns Câştigător
| alecsandrurazvan a răspuns:

Din momentul erectiei penisul secreta un lichid mucoid (lichid pre-ejeculator) cu rol de lubrifiere (si vaginul secreta un lichid cu rol de lubrifiere). Acest lichid mucoid are rol de a ajuta in timpul actului sexual, copulatia. Acest lichid nu este sperma dar poate contina spermatozoizi care sa faca o figura urata, daca nu esti atent si protejat si nu este momentul pentru o sarcina.

1 răspuns:
| adryana_6040 a răspuns:

Lichidul pre-ejaculator este lichidul eliberat de organele genitale masculine exact inainte de eliberarea spermei.
Acest lichid contine spermatozoizi!