| lonleyheart a întrebat:

ce ma fac? cred ca prietenul meu nu ma mai iubeste.de cateva luni se poarta parca mai rece i-am gresit foarte mult dar m-am schimbat si tocmai cand am inteles ca trebuie sa ma schimb parca el nu mai e la fel.sambata ne-am certat pe mess pentru ca intr- zi cand am fost la el(era dimineata)el hai sa dormim i-am zis ca nu imi e somn ca nu stiu ce el nimic ca el doarme ca a fost la sala ca e obosit ca are febra musculara si nu stiu ce... m-am ofticat teribil si peste o zi doua i-am zis ca m-am simtzit super aiurea pentru faza aia si el ce ca imi era somn ca ma durea nu stiu c (bine pana la urma s-a trezit, dar vreo ora timp in care am stat si m-am uitat la peretzi). ca asta nu-i motiv de cerat ca tzin eu neaprat sa ne certam etc etc etc(nu si-a recunoscut vina)a iesit de pe mess si m-a lasat sa vb singura, de atunci de sambata nu l-am mai sunat deloc nici nu l-am cautat el astepta sa-l caut pentru ca atunci cand ne certam mereu eu il caut pentru ca eu sunt cea care greseste.noi ne avem parolele de la mess unul la altul iar eu luni mi-am schimbat parola tocmai sa vad daca observa daca macar mi intra pe id la mine sa mai vada stiu eu c...si da a vazut pentru ca si el si-a schimbat apoi parola dar mai mult decat atat si-a sters si pozele cu noi de pe fb. si mi-a dat si ignore.acum eu c fac sa-l sun nu vreau. el m-a asat sa vb singura.sa-i zic sa ne intalnim sub alt pretext sa las lucrurile asa cum sunt? c naiba sa fac? eu il iubesc suntem de aproape un an jumatate impreuna si avem amandoi 19 ani.multumesc

3 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Orgoliosi. Tu cu ce i'ai gresit in trecut? Ce ii faceai? Poate el nu prea crede in schimbarea asta a ta. Ok.e normal sa te fi simtit prost atunci cand te'a lasat sa te "uiti pe pereti". Dar daca te'a deranjat asa mult ai fi putut sa ii spui atunci cand s-a trezit. Nu dupa 2 zile. In fine.si daca i'ai spus. Sper ca i'ai spus calma. Nu ceva gen "sa stii ca m'ai enervat la culme in ziua x, cand nu stiu ce ai facut" etc. Faza cu cautatu' care pe care. tine mai mult de orgoliu. El s-a obisnuit sa il cauti tu si probabil considera ca e greseala ta. Tu nu vrei sa il cauti pentru ca l'ai cautat mereu (dar daca a fost vina ta e normal) si pentru ca te'a lasat cu ochii in soare sa vb singura. Eu zic ca mai bine (daca spui ca s-a ajuns si la ignore si la astea fara nicio explicatie), ai incerca sa vorbesti cu el. Sa il suni, sa il intrebi ce face, daca mai are nervi. Sa ii spui ca iti pare rau ca s-a ajuns la o cearta din asta si ca ai vrea sa va intalniti sa discutati in fata. Si atunci ii spui ca te'a deranjat faza si ai preferat sa i'o spui sincer decat sa ascunzi si la o cearta sa incepi cu reprosuri. Bafta!

| wildthing a răspuns:

Nu stiu in ce fel i-ai gresit in trecut, dar cred ca s-a cam saturat. Din ceea ce povestesti tu aici, e evident ca nu prea mai tine la tine. Singura ta sansa e sa il lasi in pace si sa speri ca va veni el la tine. Daca nu o va face, asta e, mergi mai deprate fara sa te uiti inapoi... dar sa nu te duci tu la el, pentru ca ori te va respinge fara sa regrete, ori va veti impaca dar vei fi "sclava" lui si isi va bate joc de tine.

| lonleyheart explică:

Pai in mod special aveam un obicei tampit ce se intampla cu /intre noi spuneam la altii nu neaparat prieteni...si toata luea stia despre noi tot c faceam.lucru care il deranja f tare si tot continuam plus minciuni pe ici pe colo din astea marunte dar f multe.