| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu daca un baiat/barbat ma place? Nu prea stau mult cu el si nu prea vorbim mult dar vad mereu ca se poarta mai frumos cu mine decat cu ceilalti. Asta este un semn ca ma place?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu cat are interes mai mare cu atat te place mai mult, daca isi vb des, te pupa, isi vb frumos, vb de tine etc te place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul ca are un compartament diferit fata de tine nu e un semn ca te place, din punctul meu de vedere. Poate fi vorba de o simpla simpatie, poate te considera o persoana draguta, sociabila, de treaba etc. Cand o persoana te place e imposibil sa nu iti dai seama: apar zambete pe furis si nu numai, privit insistent, emotii accentuate sau mai putin vizibile, dar e imposibil sa nu realizezi ca te place.
Dupa parerea mea daca daca il placi ai 2 variante: fie astepti si vezi cum decurg lucrurile si incepi sa ii interpretezi fiecare gest, fie te decizi sa porti o discutie cu el, in cadrul careia sa iti destainui sentimentele si dorintele. Tu alegi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea e ca eu sunt foarte timida cand vine vorba sa discut cu un baiat. El tot inceaca sa discute cu mine si mai cand vorbim se uita fix in ochii mei. Mai mereu zambeste cand vb cu mine, dar nu stiu daca ma place sau daca doar ma simpatizeaza cum ai zis tu, dar este posibil si sa nu simta nimic pentru mine pentru ca el se poarta frunos cu toata lumea. Mie mi se pare ca se poarta mai frumos cu mine dar poate numa "mi se pare".
Intelegi ce zic?

| IMPLICAT a răspuns:

Se prea poate sa te placa. Timpul iti va da cu siguranta un raspuns mai precis decat al meu.

| Ruxii1234 a răspuns:

Am fost si eu exact in aceeasi situatie laughing Si..la fel ca tine..am fost prea timida, nu am stiut ce sa vorbesc cu el si l-am pierdut....De fiecare data cand va intalniti incerca sa gasesti subiecte de discutie si sa stai mai mult in apropierea lui. Nu prea stiu cum aflii daca te place, daca e la fel ca si la mine, nu prea ai cum sa-ti dai seama laughing. Vine langa tine, incearca sa se bage in seama cu tine, iti zambeste, se uita pe furis, te atinge "din greseala"...thinking idk. Incerca sa te apropii de el si dupa spune-i ce simti. succes :*