| Andrutza987 a întrebat:

Cum as putea sa incep o conversatie cu un baiat?
P.S. Sunt foarte, foarte timida!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Vorbesti cu el lucruri pe care le aveti in comun. Sau te interesezi ce chestii ii place lui si discuti despre asta happy pana o sa va imprieteniti apoi o sa vina totul de la sine.

| Caro34 a răspuns:

Pai, e simplu! Ai incredere in tine si te porti firesc, asa ca si cum ai vorbi cu imaginea ta din oglinda. Daca cel pe care tu il placi, te place si el, atunci va spune ceva si te va incuraja cumva; daca nu te place, atunci poti face orice, tot nu-i poti atrage atentia. Poti face o gluma, poti intreba ceva ce crezi ca el ar sti, ii poti face un compliment sau pur si simplu ii poti spune ca il placi. Acum majoritatea baietilor sunt directi si-ti spun daca sunt cu altcineva sau singuri. Are vreun rost sa fii timida? Ce castigi? Eu zic ca pierzi mult si-i pacat fiindca banuiesc ca esti o fata draguta si sufletista! Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita o conversatie intre mine si un baiat este asa in cazul in care nu cunosc persoana respectiva, deoarece m-am cam indepartat de oameni si mno nu stiu mi-se pare aiurea nu prea mai fac nimic pentru a multumii pe altul imi vad de ale mele inainte eram mai deschisa mai comunicativa:
El:Si. zi ceva.
Eu:Ma uit adanc in ochii lui stand ca o fraiera*
El:Zi ceva, orice.
Eu:Continui sa-mi belesc ochii mei in ai lui*
El:Te rog zici, orice ce vrei tu.
El:Zici, zici. vocea lui devenind tot mai pierduta*
Mno, asta sunt eulaughing si de fel cand sunt asa ma gandesc numai la imagini obsecene cu tenta sexualahappy

| Dididia101 a răspuns:

Buna! Si eu sunt foarte timida, dar mi-am facut un fel de strategie de vorbit cu baietii happy Daca e vorba de un coleg de al tau, incepe o discutie intrebandu-l ceva legat de o tema, sau de o excursie, sau de ceva de genul, iar apoi continua conversatia cu o replica de genul: "si ce mai faci?" sau "si cum crezi ca ai facut la testul ala?", etc. Daca nu e un coleg de clasa, e mai greu, dar nu e imposibil. Incearca sa intri cumva in vorba cu el, poate prin intermediul cuiva care il cunoaste, si eventual incearca sa il intrebi ceva despre el, sa ii ceri un sfat, sa ii dai un sfat, etc. Si daca te panichezi, gandeste-te la cel mai rau lucru care se poate intampla. Succes! :* Funda? happy