| anonim_4396 a întrebat:

Cum este sa dormi cu iubitul/iubita in acelasi pat? Nu ma refer la sex, ma refer la senzatie, adica eu ma trezesc din somn si daca aud o musca, mai ales daca sunt atins sau sforaie cineva. Cum reusiti? Ce senzatie aveti?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

In mod normal se doarme foarte bine, are loc un schimb de energie, se elimina niste hormoni ai fericirii, somnul e mai dulce. Problerma e dupa, ca la un momentdat s-ar putea sa te trezesti in fiecare dimineata si el/ea sa nu mai fie langa tine. Haha, atunci e problema mare. Acum, famaile inainte de somn au niste tabieturi, trebuie in primul rand sa se demachieze de toate chimicalele, si va arata tot ca un baiat. Conteaza c el sa nu fie sclifosit. Nici macar dimineata, cand se umfla fata, si-o vede. Unele stiu ca ei nu suporta asta, se tem, si se trezesc inainte, se macheaza, si cand se trezeste el, o vede perfecta in pat langa el. Ei, nici aia nu e o ``casnicie`` fericita. Exigentele lui.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu adorm mai repede, îmi dă o stare de liniște și siguranță

| RoCkKiD a răspuns:

Sincer, nasol.
Stii filmele alea americane cu 2 paturi in dormitor. aia e solutia. Daca nu, macar 2 paturi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e pat mai mare, să nu te înghesui, că pe urmă îți vine să te sui pe ea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai la fel de bine cum ai obiceiul sa auzi o musca sa zicem, pe care il notam cu un 5, o sa vina si obiceiul sa dormi cu persoana respectiva in pat, o sa te simti bine si o sa se formeze acest confort, pe care il notam cu 9. 9>5 de unde rezulta ca nu o sa ai probleme big grin

Si nu iti face griji, in general fetele nu sforaie laughing

| Freya1 a răspuns:

Mie imi place,după atâția ni chiar nu as mai putea dormi singura.
Chiar ma simt bine si protejată,daca se răcește in camera ne e cald ca ne lipim unul de altul, daca am un coșmar e acolo sa ma liniștească, ma inveleste daca ma dezvelesc, ma madareste daca nu pot sa adorm (toate aste si invers), deci nu are ce sa fie neplăcut.

| Emilian65 a răspuns:

Daca iubesti persoana cu care dormi, este o senzatie de placere.

| Sofer a răspuns:

Va încărcări amândoi de energie. E super plăcut sa dormi în 2 mai ales dezbrăcați.