| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca ai ajuns la orgasm?

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

MissDot, daca tu esti (prea) mica si nu stii destule, de ce dezinformezi si descurajezi?! Cand ai sa mai cresti, poate ai sa reusesti si tu sa ajungi la 1 minut, 2, 5...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da un search la intrebari, aici, mai sus, cu tremenul orgasm, si ai sa poti vedea toate raspunsurile tematice! Sau, si, mai poti intra si la raspusurile mele cu fundita, cam in prima jumatate, parca, si poti afla suficiente detalii! Atentie la igiena mainilor si la protectia obligatorie cu Prezervativ! Suuccess! (daca ai probleme, imi poti scrie in privat!)...

| Pho3nix a răspuns:

Ai sa simti singura asta.

Sunt unele fete care atunci cand au orgasm, incep sa tipe de parca le tai capu cu drujba.laughing

| buburuzAndreea a răspuns:

Cred ca e cel mai puternic sentiment pe care il poti simti. Nu ai cum sa-l treci cu vederea. Probabil depinde de la o persoana la alta, iti pot spune doar cum simt eu. Inainte simt ca nu vreau sa ma opresc (nu ca as vrea asta vreodatahee hee ), apoi mi se elibereaza complet mintea si nu ma mai gandesc la nimic (nu ca ar produce neuronul meu somnoros ceva vreodata tongue) si cand vine "Mos Craciun" simt un val de caldura in tot corpul, furnicaturi din cap pana-n picioare si am senzatia aia ca dupa ce ai baut un pahar de apa rece atunci cand esti foarte insetat, stii, sentimentul ala de "Aaaaaaaah!". big grin Dupa ma apuca o moleseala de parca as fi din plastilina topita. Cam asta e. Acum ca am citit suna ca si cum m-as da mare! laughing Incercam sa te ajut, nu stiu daca mi-a iesit.

Janina
| Janina a răspuns:

Crede-ma iti vei da seama!

| Encore a răspuns:

Bai copii ce intrebari...

| giovana a răspuns:

Ghici!

| giovana a răspuns:

Scuza-ma dar mi s-a parut funny intrebarea happy. M-ai iertat?

| giovana a răspuns:

@funnymantm, sunt fata...adica nu chiar, dar ...de sex feminin. laughing

| funnymantm a răspuns:

Giovana, doamne cat am ras la "ghici"-ul tau laughing
Tot respectu dar...presupun ca esti fata, nu imi apare nickul sau poza cv. in orice caz. tremuri din picioare, furnicaturi, spasme si daca ai orgasm extern. niagara frate laughing) dar daca nu ai avut pana acum o sa ai multe interne pana la unul extern, dar din cate am auzit nu este obligatoriu. succes, baga tare, rupe, musca, zgarie. pfoo al draq, mi-ai facut pofta laughing (glumesc tongue)

| ullyse a răspuns:

Daca esti baiat iti dai seama abia dupa cateva saptamani, cand afli ca e iubita ta insarcinata... Daca esti fata, nu ma bag, nu am trait, nu explic... :d

| spillux a răspuns:

Orgasmul (climax sexual, juisare) este rezultatul final apărut ca răspuns al activităţii ciclice din timpul actului sexual şi poate fi obţinut de ambii parteneri. Orgasmul este caracterizat ca o plăcere fizică intensă, controlată involuntar de sistemul nervos autonom. El este acompaniat de contracţii ciclice rapide ai muşchilor pelvini inferiori, care înconjoară organele genitale şi orificiul anal. Orgasmele sunt de asemenea frecvent asociate cu alte reacţii involuntare, incluzând spasme musculare în diverse zone ale corpului, stare de euforie generalizată şi vocalizare involuntară. După starea de orgasm, individul resimte o stare de oboseală şi nevoia de odihnă. Aceasta este atribuită eliberării de prolactină în timpul orgasmului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai e inconfundabil.cand ajungi te pirzi in absolut si cand iti revii ti-aducu aminte vag de ceva nemaiintilnit care nu se poate povesti ci trebuie retrait.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun prietenii, sau iti bat vecinii in teava. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand simti ca`i bine tare. te destinzi si te strangi, te desfaci, te impingi, ti`e a geme, ti`e a plange, a rade, a vorbi si a tipa, a privi si a strange ochii. ai chef sa-ti musti buzele, sa zgarii, sa dai tot aerul afara si in acelasi timp sa-l cuprinzi pe tot in tine. ai fiori, te lasi pe spate, simti ca parul din cap se urca la cer. peretii se zguduie, cerul, lumea, orizontul nu mai conteaza, respiri sacadat, strangi genunchii, inima pompeaza, muschii se contracta, mintea se disipeaza si... ai orgasm.
[toate acestea intr-o secunda. sau doua maxim.]
[ in urmatoarele 10 minute tanjesti sa stai cu iubitul, sau cu cel/cei cu care ai facut treaba]

la baieti ceva mai usor. John, dupa ce`i dat cu capul de toti peretii din camera, se simte cam rau. se umfla, se mareste si se strange, se contracta si... vomita.
[in urmatoarele 10 minute iti stergii copiii de pe podea, de pe covor, de pe pat, de pe corpul iubitei sau celei/celor cu care ai facut treaba.]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi antena la nenea! Ai vazut ca la un moment dat incepi sa accelerezi di ce in ce mai repede si-odata te apuca asa cu niste frisoane din cap pe coloana vertebrala si pina-n virful picioarelor o stare de placere, in schimb altii urla si tipa de zici ca i-a gasit pandeliile nu altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este greu de explicat...big grin... Dar frumos cand il ai!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce tari is unele raspunsuri rolling on the floor

| nervi a răspuns:

E atunci cand iti azuzi partenetra daaaaaaaaaaa dai mai tare asaa foarte bine dai dai daihee hee))

| Mally5055 a răspuns:

Buna! Eu sincer nu stiu daca am ajuns la oragsmhee hee dar in tot cazut am facut eu ceva p`acolo whistling. Ce sa zic, te simti excelent, si cred ca o sa faci ca mine "hai ca trebuie sa plec", apoi te ridici, el te trage de mana si va puneti iar in pat si zici "gata nu mai plec" rolling on the floor... Nu ai ce sa faci, placerea e foarte mare sincer big grin si iti vine sa nu te mai opresti laughing))