| alexandrap23 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac iubitul sa ma iubeasca mai mult? Suntem impreuna de 2 ani. Stiu ca ma iubeste si e baiat bun, nu am motive sa ma despart de el, dar... nu pare prea implicat uneori. In sensul ca eu sunt mai nebuna dupa el asa... mai aeriana, mai "carpe diem". Eu as sta sa vorbesc cu el si pana la 3 noaptea chiar daca a doua zi as avea examen, dar el nu ar face la fel. Nu prea face sacrificii. E mai comod asa, intelegeti voi. Pare ca e prea sigur de mine si ma cam ia de buna. Ce pot sa fac ca sa fie nebun dupa mine? Nu faceti misto, va rog. Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lostlyric a răspuns:

Pentru ca ceea ce nu înțeleg femeile, care sunt sentimentale și își ocupă prea mult timp din viață gravitând în jurul unui bărbat, este că îl pot sufoca. Bărbații pot iubi și pot avea pasiuni, hobby-uri, carieră, viață proprie în același timp. Știu! Sunt complet duși cu pluta! Femeile își alocă trei sferturi din viață întorcând caseta iubirii de milioane de ori, când pe partea A, când pe partea B, uitând complet ca și ele au o viață și ar trebui sa se concentreze și pe alte lucruri decât pe "OMG oare ce-o fi cu el? Mă mai iubește? De ce nu mă sufocă? De ce mă lasă sa respir?"
Opinia mea proprie e ca dacă știi că te iubește, nu-ți dori mai mult. Schimbă ceva la tine pentru că eu cred că ai prea mult timp la dispoziție. Începe un proiect, fă-l să se simta mându de tine. Bărbații nu te iau "for granted" decât în momentul când nu mai ai altceva nou de oferit decât să stai toată ziua pe capul lui și să-ți pierzi complet încrederea în tine.
Cum spunea celebrul stand-up comedian Mark Gungor:
"Creierul unui bărbat este construit din mai multe cutiuțe: o cutiuță pentru mașină, una pentru bani, una pentru job, una pentru tine, una pentru copii, una pentru mama ta (undeva în beci) și regula este ca aceste cutiuțe nu se ating între ele. Creierul femeilor este construit dintr-un castron imens de fire. Și totul este conectat cu tot. Mașina este conectată cu munca, munca este conectată cu pregeniturile, copiii sunt conectați cu soacra, mama cu iubirea, iubirea cu bărbatul..."
https://www.youtube.com/watch?v=SZ6mVumHY9I

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Uni oameni mai fac asta dupa ce vad ca esti acolo 100%.
Si eu sunt genul tau.Si eu as sta si dupa 10 ani in povesti sau dragalaseni cu persoana iubita si daca as fi obosita, si daca mi-ar fi greu dar vezi tu ca nu toti sunt la fel. Dupa 2 ani deja sa obisnuit cu tine si poate sa gandeste ca nu te deranjaza asa de tare anumite lucruri.
Nu prea poti sa schimbi firea omului ca asta tine si de varsta, si de temperamentul lui si de dragostea pe care ti-o poarta. Poate e mai obosit, mai sensibil, munceste mai mult.
Inainte sa incerci sa te mai strofoci sa ii acaparezi atentia incearca sa afli cum e firea lui de fapt, daca nu are vreo problema, daca nu este prea obosit si faceti compromisuri amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ar trebui să te schimbi, să fii mai independentă, nu el.