| Ţiiţţţu a întrebat:

Buna cum sa fac sa pot scrie cu litere cu caciulita, ma rog sa scriu mai normal cum e si corect de fapt ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Cauta pe google Romana cu Alt+dreapta. E un program care odata instalat iti permite sa scrii mai repede diacritice doar cu combinatii de taste (de exemplu ă=a+alt dr)

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM SCRII CU DIACRITICE !
Start > Control Panel > Click pe change keyboards or other input methods > Click Change Keyboards > Click Add > Cauti Romanian (Romania) > Keyboard > bifezi Romanian (Legacy) ...Enjoy !
Acum pentru a comuta rapid între cele doua limbi, depinde de care vrei sa o folosesti, , poti folosi combinatia ALT + SHIFT.
Bafta !

| XK a răspuns:

Pui pe literele normale prezervative laughing

| Bellatris a răspuns:

Panoul de control -> Optiuni regionale si lingvistice -> Selectezi din tai/limbi Romania/Romanian-> Ok.

Caciulitele vor venii in loc de [ ]; ' si asa mai departe.

| luly16 a răspuns:

Ai pe tastatura ma...si eu am