| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Daca bagi degetul in vaginul unei fete virgine se dizvirgineaza.
Dar daca degetul intra inseamna ca nu mai e virgina?
Himenul permite introducerea unui deget fara ca acesta sa se rupa?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Nu.
2. Nu.
3. Unele, da.

| sofisis a răspuns:

Nu, nu se dezvirgineaza si nu, nu inseamna ca nu mai e virgina. Da, himenul permite introducerea unui deget

| MariannN20 a răspuns (pentru sofisis):

De unde stii asta? sunt informatii pe care am putea sa ne bazam sau ai spus o asa?

| ywar a răspuns:

Cateodata, cand ma imbat si sunt salbatic bag toata mana... zice ca-i place.

| Crackman a răspuns:

Dezvirginarea este in momentul penetrarii penisului
La deget nu ar trebui sa fie mare durere

| Ambersfichi a răspuns:

Buna!
Dezvirginarea se produce la momentul penetrării cu un penis. Iar științific la ruperea himenului(care se poate rupe și din alte motive).
Da depinde de cât de elastic este himenul. Dacă acesta este foarte elastic poți baga mai multe degete fără ca acesta sa se rupă. Dar dacă acesta este mai rigid atunci trebuie multă grija.
/AS