| babydol a întrebat:

daca intr'o relatie nu sunteti compatibili "la pat" mai continuati relatia sau puneti punct?

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu neapărat dar relaţia îşi pune punct de la sine.
Frustrările ies imediat la suprafaţă şi nu se duc niciodată.
Sexul este motorul unei relaţii.

lolita
| lolita a răspuns:

Dau o sansa partenerului, incercam sa vedem care este problema si lasam ca timpul sa le rezolve pe toate. daca dupa un anumit timp sa zicem o jumate de an nu am rezolvat nimic pun punct relatiei stiind ca nu va avea nici un viitor.

| Malvina24 a răspuns:

Depinde daca e o relatie bazata pe iubire sau nu! Daca 2 persoane se iubesc, e imposibil sa nu fie compatibili in asternut!(parerea mea) bine ca poate stiti voi cazuri, asta e altceva insa am auzit ca sunt oameni care nu se potrivesc 'la pat'' din punct de vedere medical sau nu le este permis sa faca copii deoarece pot aparea compicatii(de ex cu grupele de sange) sunt multe de discutat la acest aspect! A fi sau a nu fi compatibil cu cineva asta depinde si de fiecare in parte, de idei, de prejudecati, etc.

| nicol20 a răspuns:

Eu spun ca nu doar compabilitatea la pat este necesara intr-o relatie contaza mult mai mult decat sexul

| smartalogu a răspuns:

Daca am ales-o am ales-o pentru ca o iubesc si pentru ca imi e drag de ea, nu pentru o gaura nu? Da, e drept ca or sa apara foarte multe frustrari, pentru ca spre ex eu sunt mai pervers in pat iar a mea iubareata mai potolita si implicit vor aparea problemele, dar mai cedeaza unu, mai cedeaza altu pana la urma se rezolva. Iar daca totusi nu se rezolva gandeste-te ca sunt lucruri de 1000 de ori mai importante decat sexul intr-o relatie si o zic sus si tare si din experienta. Saptamana trecuta era sa raman orb si au aparut 2 intrebari simple. Oare in conditiile astea mai conteaza daca suntem compatibili sau nu la pat? Si oare cat de mult ma mai iubeste acum? Intrebari foarte simple de altfel. Iar cine a zis ca sexul face toti banii intr-o relatie ala a fost un dobitoc. E drept ca e frumos, e de preferat sa fie cat mai mult, dar NU e pe primul loc. Sper ca m-am facut inteles. O zi cat mai placuta in continuare.

| belltech a răspuns:

Puneti punct. altfel vor aparea multe frustrari si repede.

| T. AC a răspuns:

Fiecare are alte dorinte (sa fie mai tandru, mai violent, mai dur, agresiv, dragastos, etc) dar daca va permiteti sa stati impreuna din motive emotionale ca va intelegeti nu vad nici un motiv sa puneti punct. mai putin acela ca in lipsa unor satisfaceri sufletesti sexuale si altele lipsa uneia duce la nevoie deci unul din 2 va incepe sa caute experiente cu altcineva. am avut un vecin ipotent care s-ia luat nevasta sanatoasa au adoptat un copil dar ea intretinea relatii sexuale cu un verisor de al sotului (numai cand avea pofte) decizia acum depinde de voi