| Kittttttttty a întrebat:

Buna:* Daca nu mi s-a rupt himenul pot sa raman insarcinata? Himenul meu e elastic si nici acum dupa multe acturi sexuale nu mi s`a rupt si nu a curs nici un pic de sange si nici dureri nu am avut.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Șansele sunt mari dacă te aflai în perioada de ovulație și a fost neprotejat. Sângele de la menstră trece prin himen, așa și lichidul seminal. Este suficient să te stropească și sarcina poate apărea!
Protecția este cea mai bună, prezervativul care are dublu efect, antisarcină și antiboli.
Cu viața sexuală nu este de jucat.
Pa, pa.

| ascovit a răspuns:

Chiar daca nu ti s-a rupt himenul poti ramane insarcinata. Imi amintesc de un raspun al uitilizatorului @Brigaela, in care spunea ca era o fata care nici macar nu a fost penetrata sa spunem asachatterbox, insa baiatul a ejaculat pe vulva ei ( sau pe pruna daca imi amintesc mai bine o exprimare a unei utilizatoare TPUhee hee), sperma s-a scrus si a ajuns la vagin. Deci himenul chiar era intact. Iar fata chiar a nascut un baiathee hee. Oricum o vizita la medicul ginecolog nu ar strica deloc;-)

| Rebecca a răspuns:

Exista posibilitatea sa se fi rupt, chiar daca nu a curs sange. Dar si daca nu s-a rupt tot exista posibilitatea sa ramai insarcinata. Cel mai bin ar fi sa te protejezi.

| Buttercup30 a răspuns:

Pastila de a doua zi e in jur de 70-90 ron.
Si poti ramane insarcinata chiar daca nu ti s-a rupt himenul

| EdwLo a răspuns:

Nu conteaza cat costa. du-te in farmacie, si cumpara una. happy E cel mai bine si cel mai sigur. Crede-ma, cu cat mai repede cu atat mai bine.

Altfel... o sa fie prea tarziu. :-s Doamne fereste!

| blue23 a răspuns:

Da poti ramane insarcinata, si poate ti s-a rupt himenul cand te-ai "satisfacut" singura si nu ai realizat.

| blue23 a răspuns:

Pilula de a doua zi se ia in primele 72 de ore de la contact, dar cu cat mai repede cu atat mai bine. Se administreaza doua pastile la interval de 12 ore, insa cele mai sigure sunt indicatiile farmacistului. Pilula se elibereaza in farmacii fara prescriptie si are o eficienta de pana la 75%. Eficienta este usor crescuta daca pilula se ia in primele 24 de ore.

| Kittttttttty explică:

Himenul nu mi s-a rupt pentru ca am fost la ginecolog si e acolo, deci nu e rupt.Cat costa pastila de a 2-a zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot spune ca esti mai proasta decat am crezut!
Cum pana mea, ce legatura are himenul cu sarcina?
Contine spermatozoizi? Proasto!
A propos, ai citit ultimul raspuns dat de mine de aici?
http://www.tpu.ro/......-si-simt/.
Cu "drag", Jelli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am mai observat ceva: Acte nu acturi! Dupa ce ca esti proasta, mai esti si analfabeta.
Bine ca stii sa o faci de la 15 ani. Bravo. Bucuresti-Ploiesti sau Bucuresti-Targoviste?