| anonim_4396 a întrebat:

dati-mi si mie niste sfaturi...acum vreo jumatate de an am intrat intr-o trupa de dans prin intermediul unui amic.trupa era numai de baieti si in trupa aceea avem un baiat pe care il simpatizam la vremea aceea.si tot din trupa aceea era unul care ma simpatiza pe mine dar eu nu ii raspundeam daca imi placea de altcineva. numai ca acum dupa jumatate de an am ramas prieteni buni cu respectivul care ma simpatiza dar el si-a gasit prietena.si de cand si-a gasit el prietena si nu imi mai place de acela am inceput sa il plac pe el. i-am dat de inteles prin gesturi.cu actuala prietena care o are, sta si cu mine ca si amica buna adica stau prin brate pe la el cand nu e ea pe langa el isi permite etc. acum ce as putea face ca sa ma combin cu el? ca de vreo 6 luni de zile sincera sa fiu mi-a ramas gandul la el mereu in fiecare sambata ne vedem in discoteca ca el lucreaza acolo

Ce as putea face ca sa ma combin cu el? el stie ca il plac ca i-am dat de inteles dar nu as vrea sa fac eu pasul acesta astept ceva si din partea lui.se vede si in ziua de astazi ca are totusi ceva pentru mine, imi face complimente de genul ca arat foarte bine si daca as vrea sa fiu sotia lui etc. eu am 16 si el 22.

dati-mi niste sfaturi in legatura cu ce as putea sa fac sa il aduc de partea mea si sa faca si el pasul mai direct sa fim impreuna. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta.
nu stiu de ce insisti.
sfatu meu?
citez
"Fata. lasa baiatu in pace daca ar prietena.

nici tu la randu tau daca ai fi fost cu el nu ti-ar fi placut sa ti'l fure alta.

e lumea mare.

ai de unde"

| Dominicc a răspuns:

Imi mai da si stupidrolling on the floor

fa'ti fata de cap si fa ce vrei

identitate
| identitate a răspuns:

Ai mai pus exact aceeasi intrebare inca de 4 (PATRU) ori, acum e a 5(CINCI)-a! Nu ti-au placut raspunsurile?! Ce ai vrea, sa te "combinam" noi cu el?!

identitate
| identitate a răspuns:

Ce era de raportat la raspunsul meu?! Am spus doar adevarul: E a CINCEA oara cand postezi exact aceeasi intrebare!

| Nam a răspuns:

Spune-i direct ce simti chiar daca e ff greu asta ar trebui.
ii spui odata cand sunteti voi singuri si totul va decurge de la sine bafta big grin

| criss_9056 a răspuns:

Spune-i ca il placi abordeaza-l cand nu se afla amica ta langa voi, sau mai bine da-i intalnire undeva unde sa fiti voi doi. Ceva de genul,, - Stii ca imi place de tine?'' si vezi ce spune el.
Fa-ti curaj si intreaba-l. Bafta!