| alisuu a întrebat:

Buna happydati'mi si mie va rog niste statusuri de dragoste mai noi. dau fundita pentru cele mai bunehappy

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Onutza_8616 a răspuns:

*Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.
*Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted.
*Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva.
*Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul.
*Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
*Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge
*O dragoste apusa e ca un vulcan, niciodata nu poti zice ca a trecut pericolul de a izbucni din nou.
*Am renuntat la marginitul Eu, si am ajuns la nemarginitul Noi. Cam atatbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| cryysss a răspuns:

Ce frumosi sunt ochii tai albastri(ce culoare vrei) cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara chipul tau aproape!
Dami doamne aripi sa zbor la X in dormitor sa ii sarut gurita dulce ca sa poata sa se culce...
Sus pe cer scrie asa : TE IUBESC ESTI VIATA MEA NU UITA IUBIREA MEA RAMANE DOAR DRAGOSTEA!
Sper sa iti placa!:*