| Anonim_7591 a întrebat:

Bunahappy
Dau fundahappy[prommitwinking]
De anul acesta, de pe la jumatatea semestrului 1, imi place mult de un baiat cu un an mai mare ca minewinking.

La inceput aveam impresia ca ma place adica dacea tot felul de gesturi si incerca sa intre in vorba cu mine, de cate ori cineva il intreba de mine zicea ca arat bine si din astea:d.

Dar pentru ca o prietena la vazut pe hol, m-a intrebat daca imi plac si am zis ca e dragut[eu nu prea stiu sa mint:d] si ea a zis ca are aceeiasi parere[dar ca nu-l place, adica nu ar vrea sa fie cu el ] mrg am crezut-o mai mult sau mai putin[oriicum urma sa se vada daca a mintit]

Si la inceput a, observat ca dupa ce a aflat de asta ca sta mai mult timp pe langa mine si ca ma tot intreba de el.[Eu cand plac un baiat nu prea il bag in seama ca nu-mi place sa ma duc eu la el] Aceasta prietena cand a observat ca ma place pe mine a incercat cat poate sa stie acel baiat ca eu il plac, lucru pe care eu nu il vroiam sub nici o formax(. Ma rog cred ca pana la urma si-a dat seama ca il plac[el e genu care ii place sasi bata joc de oameni] Si pentru ca nu vreau sa isi bata joc sau alceva, am incercat sa il uit. Asta functioneaza pana cand il vad saau se uita la mine. Cand a observat ca incep sa il evit a inceput sa ma caute si alte din astea.

Eu nu stiu ce sa fac acumcrying

In plus, un baiat [de o seama cu mine] care e placut de toate fetele din scoala ma plk pe mine:d, eu il plac dar nu simt fluturasii aceia in stomac, cand il vad sau cel putin nu atat de puternic ca atunci can il vad pe celalalt.

Ce ar trebui sa fac? dau funda si vot:d

P. S eu sunt fata din poza[ca sa stii poate va ajuta sa-mi raspundeti]

:::::mULTUMESC:*:::::::::::

Răspuns Câştigător
| Mocşiiiii a răspuns:

Daca spui ca el e genu' de baiat caruia ii place sa isi bata joc de oamenii e foarte bine ca inceci sa il uiti si te-as sfatui sa faci asta. Insa stiu ca nu e usor si din cate spui tu pare ca si el te place... dar nu e bine sa crezi in asta pentru ca poate sa se comporte asa numai pentru ca vrea sa isi bata joc de tine. Cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti... incearca ceva cu celalat tip. Sper sa te ajute! Succes! kiss Si nu uita nu e singurul baiat din lumea!

6 răspunsuri:
| StaceyG a răspuns:

Fi tu insatisi daca vrei sa iti ignora-l incearca sa il iubest pe celalat pana la urma vei reusi asa mi s-a intamplat si mie si acum e viata mea.si ill iubesc ff mul...incearca si u

Bafta!

| crysty08 a răspuns:

1 Esti draguta
2Cred ca te place
3Fati ce iti dicteaza inima dar gaandestete de 2 ori inainte sa nu suferi sper sa f fericita
TE PUPA CRYSS

| Amalia a răspuns:

Buna.Eu cred ca ar trebui sa vb cu el,si sa-i explici ca iti place de el,dar ca nu vrei sa ai nici o relatie pentru ca el obisnuieste sa isi bata joc de toata lumea si chestiile astea, si daca ajungeti la o concluzie, atunci este bine.Sau poti sa ii ceri unui pr de al lui id, si vorbiti pe mes, dar eu iti sugerez ca este mai bine face2face.Succes :*

scuze pentru greseli.m-am cam grabit. Funda?

| oly_7105 a răspuns:

Pfff...sincera sa fiu cred ca cel mai bine ar fi sa iti faci curaj si sa vorbesti cu baitul respectiv despre ce simtiti amandoi si sa ii explici faptul ca tu il placi cu adevarat si ca nu vrei sa isi bata joc de tine. in cazul asta vei afla macar daca intr-adevar simte si el ceva pentru tine si macar daca e sa nu simta nimic sa incerci sa te consolezi cu ideea si sa il uiti.dar in ceea ce o priveste pe prietena ta as putea sa iti dau un singur sfat si anume sa ai grija cu prietenii pentru ca ei pe fata pot fi foarte amabili si de incredere dar pe la spate doar ei stiu ce fac. ai putea incerca sa o supui pe prietena ta unui test de incredere si daca vezi ca te va trada ar fi bine sa iti cauti alti prieteni. bafta. sper ca sfatul meu iti va fi de foloswinking big grin

| shinedani a răspuns:

Imbraca te super ok.si fi optimista crede in tine. pooopp bafta. funda?>?

| cristiana_1527 a răspuns:

Pai baga-l in seama si spune-i adevarul dar roagal sa nusi bata joc de tine