| dan1998 a întrebat:

Buna,de aproape o luna nu mia sunt impreuna cu prietena mea,ea a zis ca nu mai merge, dupa 2-3 saptamani am inceput sa mai vorbim si am inceput sa vorbim si despre ce s-a intamplat,nu mai stiu ce am zis si ea a spus ca nu ii place ca renunt asa usor(era ceva de genul ca de ce renunti si nu lupti in continuare daca ma vrei)si a mai zis sa ma gandesc bine la ce vreau sa fac(mi se parea ca bate apropouri ca sa ne impacam,am mai intrebat si alte fete cu care ma inteleg si ele au zis la fel ca bate apropouri ca sa ne impacam)dupa cateva zile am vorbit cu ea si i-am zis ca vreau sa ne impacam(nu eram foarte certati) si sa fim impreuna si ea a zis asa sec,, ce rost mai are?"A trecut ceva timp de la despartire dar eu nu am inteles de ce imi zicea sa nu renunt si sa lupt pentru ea dar dupa cateva zile imi zice ca ce rost are(stia ca tin foarte mult la ea si ea tinea la mine)Ce credeti ca avea de gand?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata are orgoliul ei si doreste sa vada de la tine ca lupti sa o recuceresti.

greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil ca dorea sa se impace,dar atunci, in momentul in care iti batea respectivele apropouri.
Tu ai stat, ai tras de timp si ai ratacit intreband pe la prietene, asa ca ai ratat sansa pe care ti-o oferise si momentul potrivit.
Asa ca, si-a retras oferta si n-o mai intereseaza nimic.

| dan1998 explică (pentru greece12):

Chestia este ca era duminica si ea in timpul saptamanii nu are telefonul si nici pe facebook nu prea intra, I-as fi spus in aceea zi ca vreau sa ne impacam dar nu mai putea sa stea pe facebook...cred ca daca I spuneam in acel moment tot la fel mi-ar fi spus ca nu mai are rost, dar asta e nu mai pot repara nimic sad oricum multumesc de raspuns

greece12
| greece12 a răspuns (pentru dan1998):

Nu mai privi inapoi, nu are rost.
Cu cat mai repede revii la viata, cu atat mai mult iti cresc sansele sa gasesti ceva mai bun.