| Ellutza16 a întrebat:

apelez din nou la sfaturile voastre. Sunt despartita de prietenul meu [21ani]de 3 saptamani stiti povestea cred "am vrut sa-l impresionez si am vrut sa par cea ce nu sunt " m-am dat drept o fata "perfecta" l-am mintit dar nu am facut-o cu rautate mi-am cerut scuze si stiu ca nu e suficient, dar si el are un orgoliu foarte mare.Mi-a spus ca nu mai are aceiasi atractie de a ma cunoastea cum a avut-o la inceput. acum dupa 3 saptamani inca vorbim vine la scoala la mine impreuna cu prieteni de-ai lui si stau acolo nu cred ca vine sa ma vada pe mine si o sa vedeti mai incolo de ce zic asta.Eu nu stiu ce sa cred, el stie ca imi pasa foarte mult de el si asa este imi pasa f mult si nu ma ascund dar el de fiecare data cand vine la scoala ma cheama sa merg la ei si el incepe "aia cine e? pe aia cum o cheama?" si vreau sa va mai spun ca eu am vorbit cu el acum cateva zile si l-am intrebat daca mai exista sansa sa ne impacam si el mi-a spus asta "Tu ma intrebi pe mine ca tu sa stii ce faci(gresit) de unde stii ca eu spun adevarul? de unde stii ce simt eu? te bazezi pe asta? ok ..eu iti zic ca nu exista sansa, practic, tu imi dai mie voie sa fiu sef, sa iti spun, sa aleg.
tu singura trebuie sa iti dai seama
nu ce spun eu.pentru ca tu daca vrei lupti. indiferent ce cred eu.mie o fata poate sa mi spuna ca nu ..eu lupt pentru ea. egal ce crede ea.La mine nu e "NU " si nici "DA" si l-am intrebat: Atunci ce e? si el mi-a zis: In momentul asta ma pot juca cu mintea ta
nu stiu.te las pe tine sa descoperi. Ieri de ex am fost cu el si cu niste prieteni in oras si facea anumite gesturi nu stiu care ma fac sa cred ca da ar mai fii o sansa[piscaturi, gadilat mi-a spus "urato" asa imi spunea cand eram cu el de atunci nu mi-a mi-a spus pana ieri ] insa cred ca vrea sa ma aduca in ceata sa ma faca sa cred ca da mai e o sansa cand de fapt e nu.Sunt confuza daca as avea macar o siguranta din partea lui cat de mica ca da am putea sa ne impacam as lupta pentru el dar nu pot de una singura, eu nu renunt cand tin la cineva dar nici nu pot sa oblig daca el nu face nimic care sa-mi dea un indiciu.am renuntat la multi in 3 saptamani si nu pentru ca sunt vreo frumusete doar nici macar nu stiu pentru ce.Si as fii in stare de multe sa fac pentru el dar sa stiu macar ceva. Voi ce credeti va rog sa imi spuneti ce credeti despre tot ce v-am povestit. PS:Sunt constienta ca tin la el si el vede asta la mine o slabiciune, dar nu imi ascund sentimentele pentru ca el nu se joaca cu sentimentele de asta sunt sigura.Chiar daca multi nu inteleg sunt o persoana care pun f mult suflet intr-o persoana care ma atrage cu acel ceva special cu el am stat 2 luni si ceva, dar eu pot sa stau si o ora cu cineva si sa nu mi-l scot din suflet el are ceva care nu ma lasa, ma gandesc la el zi de zi nu exista zi sa nu imi vina el in minte. Vreau multe pareri va rog:*

Răspuns Câştigător
| Cleopa a răspuns:

Toti suntem mai puternici decat credem, doar ca teama ne opreste sa ne descoperim adevarata noastra putere. spun sa te arati indiferenta pentru ca daca tu ii arati ca il placi el se poate folosi de asta, asa ca cel mai bine e sa fii indiferenta!

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Care e diferenţa de vârstă? După cum te vaieţi eşti cam puştoaică!

| onasis1961 a răspuns:

E cu mult mai trecut prin viaţă decât tine! Profită de acest lucru şi te şicaneză.Fă-l gelos cu cel mai bun prieten, că nu ai nimic de pierdut şi vezi ce reacţie are! Să fii iubită!

| Ellutza16 explică (pentru onasis1961):

Multumesc pentru sfaturi! am incercat sa fac asta si ca raspuns a fost" bai tu ce faci te dai la fosta mea prietena " el imi zice " m-as bucura sa te vad cu alt cineva. acum 1 saptamana m-a vazut in oras cu un cuplu si mai era un baiat si el m-a vazut dar chiar nu stiam ca el e acolo si a 2 zii am vorbit cu el si chiar am racit in ziua aia si el mi-a zis " pai daca umblii cu cine nu trebuie, trenuia sa aiba grija de tine" aici nu stiu ce sa cred pentru ca la cat e de orgolios poate sa ascunda ca nu-l intereseaza sau poate chiar spune adevarul straight face

| onasis1961 a răspuns (pentru Ellutza16):

A fost fraierici şi tipul respectiv! Că doar el a zis: ce faci bă te dai (La Fosta).Păi dacă e fosta cel mai doare la lingurică ce faci tu?

| Ellutza16 explică (pentru onasis1961):

Uite vezi asta nu inteleg nici eu... mai erau lucruri de genul, state-am in curte cu colege si la un moment dat au venit din alte clase si el era la gard cu pr lui si m-a strigat si cand am ajuns mi-a spus" care din aia vrea sa te combine? "

| onasis1961 a răspuns (pentru Ellutza16):

Fă-l gelos! E în limbă după tine!

| Ellutza16 explică (pentru onasis1961):

O sa fac asta..si o sa fiu si putin indiferenta cu el. Pe 2 noiembrie e ziua mea si as vrea sa fac un mic test asta mi-a recomandat si profesoara mea de psihologie: Cu 2-3 zile inainte de ziua mea sa-i spun lui ca mi-as dori foarte mult sa merg al Timisoara la un film daca el face un gest frumos sau orice gest care sa imi arate ceva. atunci da poate mai merita dar daca nu atunci nu mai are rost.

| Cleopa a răspuns:

Cea mai buna alegere e sa nu ii mai dai atentie, sa te faci indiferenta, sa nu ii mai arati ca iti pasa de el. stai mai mult in compania baietilor, razi cu ei, iar daca el te mai vrea atunci o sa te caute el cand o sa vada ca ai inceput sa fii indiferenta!

| Ellutza16 explică (pentru Cleopa):

Sincer eu nu l-am mai cautat de cateva zile in schimb el tot timpul cand sunt pe fb intra sa ma intrebe ce fac.happy

| Cleopa a răspuns (pentru Ellutza16):

Nu ii mai raspunde nici pe facebook, caci daca el mai e interesat de tine o sa te mai caute cu siguranta!

| Ellutza16 explică (pentru Cleopa):

Multumesc o sa tin cont happy si o sa fac si asta... Cred ca sunt mai puternica decat crede-am.straight face

| Cleopa a răspuns (pentru Ellutza16):

Toti suntem mai puternici decat credem, doar ca teama ne opreste sa ne descoperim adevarata noastra putere. spun sa te arati indiferenta pentru ca daca tu ii arati ca il placi el se poate folosi de asta, asa ca cel mai bine e sa fii indiferenta!

Răspuns utilizator avertizat
| Loora a răspuns:

Niciodata sa nu te dai drept altceva decat esti! Este o mare greseala. e intampla destul de des in ziua de astazi, la un inceput de relatie. Stii vorba aia "Cine ma place, ma place asa cum sunt"! Daca incerci sa pari alta, intr-o zi tot se va afla. Adevarul iese intotdeauna la iveala cand te astepti mai putin. Si tot tu esti aia care are de suferit. Sfatul meu: 1. Nu are rost sa mai insisti cu baiatul respectiv daca nu merge. Si-a pierdut increderea in tine... 2. Pe viitor fi tu insuti. Asa cum esti. Cineva va fi atras de felul tau de a fi. happy

| qMonsterrr a răspuns:

Inca te place, te '' pedepseste '' pentru ce i-ai facut. Daca te iubea cu adevarat nu ii trecea doar de la atat.winking

| justrose a răspuns:

ELA niciodata sa nu doresti sa fi ceea ce cauta altii, fi tu insuti...pentru ca in viata daca vei cauta mereu sa fi altcineva si iti vei lua cate o masca, intr-un final vei uita cine esti cu adevarat, te vei pierde pe drum si vei fi nefericita. Cauta omul care sa te iubeasca asa cum esti, sa iti vada adevarata frumusete. In ceea ce il priveste pe fostul tau iubit, joaca bine...si dupa cum, chiar el a spus tu i-ai permis sa fie seful. Incearca sa gasesti o relatie in care sa nu existe grade ierarhice in care sa fiti egali si sa nu te mai lasi dominata. Detaseaza-te de trecut si priveste inspre viitor cu incredere in tine insuti! Numai bine!