| ioanaaaaa4333 a întrebat:

Buna!
de aseara am observat ca am niste scurgeri usor maronii. mie trebuie sa imi vina menstruatia in 2 zile maxim.
am motiv sa ma ingrijorez? sau e doar un semn ca imi vine menstruatia.
de asemenea acum mai bine de o saptamana am luat tratament cu antibiotic pentru tratarea unei infectii urinare.
e doar semn de menstruatie, nu?
partide sexuale neprotejate am avut doar in perioada cu fertilitate redusa (precum ziua 7-ziua 22 etc), fara finalizare interna. in rest doar cu prezervativ.
multumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa mergi la ginecolog in loc sa scrii aici.

| Floridori a răspuns:

Cu 1-2 zile inainte de initierea menstruatiei, pot sa apara astfel de scurgeri maronii.La fel si dupa perioada de sangerare in unele cazuri.
Sangele maroniu este sange oxidat si daca nu prezinta miros urat, nu ai motive de ingrijorare.

In plus, daca ai un ciclu perfect regulat si ai calculat perioada fertila, evitand-o, nu ai de ce sa iti faci griji.Asteapta sa inceapa menstruatia.Doar in absenta ei te poti gandi la alte probleme.In plus, griji ai putea sa iti faci numai daca stii ca ciclul tau nu este unul perfect regulat, iar in acest caz nu ai fi putut aprecia cu adevarat cand a fost perioada fertila/infertila.