| anonim_4396 a întrebat:

de cateva zile ma dor sanii straight face.ar trebui sa ma ingrijorez?[am 16 ani]

Răspuns Câştigător
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi, sanii cresc de la diferite varste. eventual daca iti este frica de anumite afectiuni incearca sa iti cauti noduli la san palpand usor.Pe mine ma dor tare cand cresc si mi se fac vergeturi pe piele deoarece nu are suficienta elasticitate.Nu mi-as face griji in locul tau decat daca as merge la solar si nu mi-as acoperi zona.

4 răspunsuri:
| GeorgiSiAtat a răspuns:

MissDiamond,te asigur ca i-a venit mentruatia pana acum.Aceste dureri apar deoarece asta este varsta manifestarii durerilor in diferite parti ale corpului.Nu te ingurjora, este complet normal.Te Pup
love struck

| rody5 a răspuns (pentru GeorgiSiAtat):

Sanii te dor inainte sa-ti vina sau dupa. Sindromul prementrual. nu toate felele il au. Se manifesta la fiecare diferit. in general inainte si dupa se simt grei, sensibili si usor mariti.

| BonneLess a răspuns:

Te dor pentru ca e posibil sa-ti vina menstruatia.

| OupS a răspuns:

Nu deoarece este in periodata pubertati si aceste dureri se manifesta si la baietii.