| ___aYEl a întrebat:

Bună,de ce fetele și femeile nu au penis?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Serios? laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca sunt sexul opus si genetic suntem creeati asa, ca sa ne putem reproduce in pereche.

Dar sa tii ca exista si un al treilea gen, cel netru, unde sunt fete cu penis si baieti cu pasarica, numindu-se intersex sau hermafroditi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi trebuit sa fii atent la lectia de biologie.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Sisteme_genetice_de_determinare_a_sexului

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,sunt zone în care femeile au, la noi nu au.
Însă clitorisul e ca un penis mai mic, daca e sa o iei asa.
Dar biologic vorbind, cazurile de femei cu penis sunt regăsite în Thailanda, nu știu însă dacă o fi și în alte zone.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele au. Am văzut eu filme.

| vodami92 a răspuns:

Ba au mai! dar asta pentru ca au fost baieti sau barbati intr-o viata anterioara! nu au reusit sa faca nimic in viata! si astfel au decis asta! sa devina fete sau femei! acum depinde ce meserie au! unii devin prostituate! altii striperite! etc! dar lumea nu zice spune nimic despre ei! mai ales daca isi fac treaba bine! si nu comenteaza! fac cum sa zic spun ce ar face normal o fata sau o femeie! ca nici nu zici spui ca sunt sau ca au fost baieti barbati! cuminti linistiti! vorbesc frumos cu tine! imi pare rau sincer pentru ei! ca nu este normal asa ceva! dar exista! nu e vina lor! asa le-a fost destinul! iti dai seama ca au fost si drogati! de se comporta asa! sub influenta acelor droguri! esti ce sa mai alta persoana! chestia este ca vrei sa faci prostii cu una de asta! dar nu ii stii trecutul! dar parca ce poti sa faci! chiar nu stiu! pe cuvant spun zic!