| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De ceva timp imi place de un baiat de la mine din clasa... e un tip dragut da faza e ca el nu e genu care sa intre intr-o relatie, abia daca vorbeste cu fetele[ciudat], deci vreau sfaturi sa-l uit mai repede[ceea ce e destul de greu fiindca ma intalnesc cu el zilnic si daca vede ca nu il bag in seama face el ceva sa imi atraga atentia]deci am nevoie de niste idei bune. FUNDA!

3 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Timpul este cel mai bun sfatuitor! acorda-ti importanta, si considera ca meriti totul si mai mult decat "acel baiat". Nu te baga in seama, ori pentru ca si tu ii placi, ori ceea ce ai zis tu: ciudat! ori discuti cu el, ii explici ca te-ai indragostit neasteptat de el, vezi ce spune. sau daca nu uita-l pentru ca nu arata interes. dar in primul arnd vorbeste cu el si clarifica, nu accepta sa il uiti de metode spuse de altii, pentru ca doar voi stiti ce e intre voi, si el iti va arata sau iti va spune daca trebuie sau nu sa-l uiti! ai grija. :*

| Sinnerr a răspuns:

Varianta 1 : Ignoral, incearca sa uiti de el, daca nu arata interes tu de ce sa arati? de ce sa te agiti pentru nimic cum s-ar spune, incearca sa stai in banca ta si sa iti indrepti atentia asupra altcuiva sau catre altceva!

Varianta 2 : Daca evita sa vorbeasca cu tine, poate fii un baiat timid care ii e frica sa arate ce simte, daca te priveste mereu si incearca sa iti atraga atentia, du-te la el si spune-i ce simti happy
Sper ca te-am ajutat! :*

| Cristina_Georgiana_1993 a răspuns:

Mai daca el face diverse lucruri sa iti atraga atentia e evident ca si el te place.singurul sfat: vorbeste cu el