| ioanamaria5 a întrebat:

De ceva timp iubitul meu imi spune ca "il sperii" si ca sunt "creepy". Vi se pare normal sa imi zica toate astea din moment ce eu nu m-am schimbat deloc pe parcursul celor 6 luni de cand suntem impreuna? Cand l-am intrebat de ce spune asta mi-a raspuns ca il sperii cand "stau calare pe el" (adica il tin in brate, pur si simplu stam la TV sau in pat spre exemplu, si il tin in brate, ba mai mult mai mereu el e cel care vine si ma trage langa dansul) sau cand "ma holbez la el". Noi ne vedem foarte rar din cauza studiilor si a serviciului (cam de 2 ori pe sapt) si mi se pare firesc ca in decursul celor catorva ore pe care le petrecem impreuna sa imi doresc sa stau cat mai mult langa dansul. Credeti ca gresesc eu, sau cum zice dansul sunt ciudata fiindca pur si simplu vreau sa fiu langa el? Cum sa ii raspund cand imi mai zice chestii de genul? fundita [eu am 25 de ani si el 26]

Răspuns Câştigător
| OfataOarecare1 a răspuns:

Buna! Nu nu prea e normal sa se intample asta iar eu as spune ca a mai aparut o fata in viata lui-baietii in momentul cand apare o alta fata prin preajma evita contactul cu actuala iubita, uneori chiar il enerveaza prezenta afectiunii iubitei actuale.Sau mai este posibil sa se fi racit relatia,sa se fi indepartat de tine iar acum cand incercati sa va apropiati lui sa i se para ciudat-sa descopere lucruri noi legate de tine, poate sa simta ca nu va mai potriviti, te poate percepe ca pe un strain, un om pe care nu il mai recunoaste. Oricum sa fiu sincera daca tot ceea ce spui este adevarat s-ar putea sa nu mai tina la tine, sa nu te mai iubeasca.Ar trebui sa vorbesti cu el despre asta, sa ii spui ceea ce te deranjeaza.

2 răspunsuri:
| PsychologistT a răspuns:

Cred ca comportamentul lui e ciudat, al tau e cat se poate de normal.
Se pare ca il enerveaza orice gest ai face. Asta se trage din lipsa lui de interes, sau aparitia altei domnisoare care ii distrage atentia de la tine.

| Danysan a răspuns:

Cred ca e speriat de afectiune.Si eu la fel as face (cum faci tu )as incerca sa tin in brate persoana Iubita cat mai mult daca ma vad rar cu ea.Dar cel mai Indicat e sa vb cu el si sa ii spui ca faci asta pentru ca iti este drag si nu din alte motive.