| maria_9426 a întrebat:

Buna

De ceva timp sunt suparata, trista, dezamagita dar nu stiu de ce.

In prima faza am crezut ca din cauza despartirii de prietenul meu dar nu a fost asa. Am luat toate problemele ca sa zic asa, la rand si nu am gasit cauza.

Parca as fi intr-o depresie totala.

Eu inainte nu eram asa. Nu am mai fost niciodata asa.

Nu am chef de nimic. Nu ma mai bucura nimic. Si asta ma ingrijoreaza. Degeaba ii spun mamei ca ea nu ma ajuta cum nimic, nu m-a inteles niciodata si nu cred ca o va face acum.

Parca ma apasa ceva pe suflet, nu stiu cum sa explic.

Nu va intreb de ce am starea asta pentru ca sunt constienta ca nu aveti de unde sa stiti.

Dar poate o parere, ceva, poate m-ar ajuta.

Mersii mult:* (scuze categoria)

Răspuns Câştigător
| WooLove a răspuns:

Toti aveam in viata perioade mai putin neplacute, incerca sa iesi cu fetele, sa te distrezi sa incerci sa zambesti si sa ai incredere in tine asta este cel mai important. numai tu iti poti rezolva singura problema asta, degeaba iti da X sau Y sfat dar cheia este la tine...
mult succes!

7 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Eu zic sa bei o cola si sa iesi afara din casa cu prietenele!

| WooLove a răspuns:

Iti multumesc pentru fundita maria. dar sper sa imi asculti sfatul mult mai mult cum mi-ai dat fundita. o vara frumoasa si sa fii iubita la maxim!

| LeuTz a răspuns:

Am avut si eu chestia asta si dau vina pe astenia de primavara :p

| greieras a răspuns:

Buna Maria ma numesc Mirela si sunt asistent medical generalist. Legat de problema ta cred ca e bine sa vb cu un psiholog daca nu vrei asta incearca autosugestia astfel incearca sa iesi in oras in parc la un suc cu fetele si mai ales sa asculti muzica in care te regasesti astfel vei scapa de energia negativa si vei putea zambii de dimineata pana seara. Succes

| CldN a răspuns:

Pare a fi o depresie...
pot spune ca am trecut si eu de fte multe ori prin stari de acest fel, dar maxim m-a tinut 2 saptamani.

Diferentza e ca eu aveam probleme de la care sa se straneasca starea asta...insa thu...

Simti o moleseala, ceva nasol...indispozitie totala!
Incearca sa iti tii timpul ocupat si energizeaza'te pootin( poti lua chiar sh vitamine) sh: RELAXEAZA-TE!

| LarisaDragomir a răspuns:

Stiu cum e... Tine-ti un jurnal si scrie absolut tot ce te deranjeaza.Cu timpul vei observa ca nu e un motiv anume pentru care esti suparata zi doar te deranjeaza felul asta de lume care te inconjoara.Bafta si sper sa iti fie mai bine!

| butterfly12345 a răspuns:

Pai sincer exact in aceeasi stare sunt si eu,parca n-am viata in mine,dar incearca sa zambesti mai intai doar pentru ca existi,ca traiesti,si incearca sa privesti lucrurile,lumea dintr-o alta perspectiva, nu privi doar partea rea, caut-o pe cea buna...succes!