| Guguta12 a întrebat:

Buna,de cîțiva ani prietenesc cu un baiat mai mare cu doi ani decît mine (eu 15 ani el 17).El e tipul de baiat care e mereu înconjurat de fete și își schimba prietenele în toată săptămîna. Cînd ne vedeam mereu ne luam unul pe altul peste picior, apoi dintr-o glumă am început a vorbi și a ne înțelege mai bine.De cînd am început să vorbim mai mult mi-a zis că ma place și că vrea să fim împreună.Eu recunosc că îl plac. Însă în acel moment eram un pic șocată și l-am rugat sa mai așteptam ceva timp și el a spus că răminem prieteni deocamdată.De atunci am început a vorbi foatre rar, aproape deloc.El mi-a zis că indiferent de cît timp va fi nevoie el e gata să mă aștepte.De atunci fiecare fată care îl bagă în seamă o tratează cu indiferență și nu a mai avut nici o prietenă de cînd am început a vorbi.Ce sa ced și cum să înțelec asta? Ajutați-mă vă rog!))Dau fundă!)

2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Buna,guguta,atat timp cat nu il lasi sa profite de tine si va placeti reciproc de ce sa nu incercati? Mai tarziu vei regreta ca n-ai incercat.Important este sa nu faceti sex/dragoste de la varsta asta, adica sa va vedeti de scoala.
Totusi, exista si riscul de a fi un pervers care nu vrea decat sa profite de inocenta ta de fata de 15 ani care de abia a trecut in clasa a 9-athinking La primul semn cum ca profita de tine l-ai lasat, inteles?happy
Poate va fi ceva frumos, dar eu nu prea stiu vreo relatie de liceu care sa dureze.

| MrBinGO a răspuns:

Stii cum se spune, daca un băiat te place întreabă-l daca mai e virgin.
Dacă răspunde nu atunci treceti la treabălaughing
Încercați si vedeti ce iese.