| Diana19072000 a întrebat:

De la escapelle intarzie ciclu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu mă însel Escapelle este pilula de a doua zi.Are multe efecte secundare, nu ti-as recomanda să o foloseşti.Este posibil, deoarece este o bombă cu hormoni. Sper că te-am ajutatbig grin

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu întârzie, ci va fi total dereglat timp de cca 6 luni.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, o sa tot intarzie vreo 6-12 luni, de la atatea efecte secundare!

| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia care urmeaza sa se produca de regula se produce la data preconizata mai ales in cazul in care pastila Escapelle a fost administrata INUTIL si mai ales FARA ROST mult dupa data producerii OVIULATIEI. Atat teoretic cat si practic, de regula in nici un caz NU se poate deregla inceperea menstruatiei care urmeaza sa se produca. Efectele adverse provocate de hormonii ajunsi in organism se vor manifesta prin dereglarile mai mult sau mai putin importante/evidente doar in urmatoarele cicluri menstruale. Sanatate!