| Alexandra_Alexa_1993 a întrebat:

De la o vreme ma cert incontinuu cu iubitul meu pentru ca sta numai la sora lui... Face mereu comparatii intre mine si ea. Ma jigneste cand ii spun sa iesim si noi. Locuim impreuna. Si degeaba... Parca ar fi impreuna cu sora lui nu cu mine... Ma simt atat de rau si as avea nevoie de un sfat bun. Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa vada ca vorbesti serios, va trebuii sa incepi sa-ti faci bagajele si sa-i spui ca te muti.
Poate asa isi va schimba atitudinea sau va accepta sa discutati.
Totusi, nu cred ca sta la sora lui atat d emult, cred ca si-a gasit pe altcineva si foloseste numele sorei, ca sa fie acoperit.
Verifica si informatia asta, cand iti spune ca-i la sora-sa... mergi pana acolo dupa sub pretext ca ai vrut sa le faci o surpiza.

6 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

E evident ca e atasat mai mult de sora lui decat de tine...ia o pauza si nu il mai cauta o vreme, asteapta pana o sa te caute el. Nu are rost sa mai stai cu el daca te trateaza ca pe o carpa, acum fa ce crezi ca e mai bine pentru tine. Bafta :*

| neutrino a răspuns:

Relatia voastra nu mai necesita sa locuiti impreuna.

| UnBroken2016 a răspuns:

De ce stai cu unul care te jigneste? Ca sa poti sa faci drame, poate nu ai avut in viata destule, cine stie.

| seth2016 a răspuns:

>> Ma simt atat de rau

Pai cum ai vrea sa te simti dupa abuz emotional si violenta verbala?

Mai cauti explicatii? Cel mai sanatos este sa iesi din relatia asta.

O pauza iti prinde bine si poti medita si la contributia ta, ca sa nu te afecteze la urmatoarea/ele relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ti altul, daca nu e in stare sa te respecte nu are sens sa-ti mai pierzi timpul cu el.

| VenomMMA a răspuns:

Pai atunci spune-i sa stea cu sora lui daca tot este asa de buna. Tu te duci si o sa cauti unul mai putin ''bun'', ca si tine, daca tot te-a catalogat asa. Nu-nteleg de ce mai stai cu el daca te jigneste si va certati cam tot timpul. Pai, el este intr-o relatie cu sora lui sau cu tine? Sa se cupleze cu ea daca tot o admira atat de mult. happy Nu mai sta sa-ti pierzi timpul cu cineva care nu te merita, respecta.