| IulianPErversul a întrebat:

Deci am facut dragoste cu iubita mea si am ejaculat pe ea in zona intima. e posibil sa ramana insarcinata si daca da avem nevoie de niste sfaturi foarte urgent

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da, e posibil sa fi ramas insarcinata. Spune-i sa faca un test de sarcina la 7 sau la 10 zile happy.

| NickiMinaj a răspuns:

Ce idioti sunt unii laughing

| R_8074 a răspuns:

Da, e posibil doar daca a ajuns sperma la vagin, sau in jurul lui. Daca imediat trebuie sa. i vina ciclu nu trebuie sa va speriati prea tare. Oricum sansele sunt mai mici sa ramana insarcinata. Dar exista pastila de a 2a zi.

| adrianajollie a răspuns:

Ahh pilula de a 2a zibig grin asta depinde cand ati facut`o...
in cazul in care nu ati auzit de protectie s`a inventat prezervativul si nu numaitongue poate data viitoare treceti pe la farmacie inainte...

| CarmenR a răspuns:

Pai daca nu au trecut 48 de ore de la contactul sexual ati putea merge in farmacii sa luati pastila de a doua zi http://www.qbebe.ro/......a_doua_zi. Dupa care, la sapte- opt zile de la acel contact sexual, ar fi indicat ca prietena ta sa faca si un test de sarcina pe care tot in farmacii il gasiti http://www.qbebe.ro/......de_sarcina

| kittykatt a răspuns:

Dupa o saptamana de la actul sexual tb sa faca un test de sarcina care se va repeta dupa alte 7 zile. Daca vre-unul din ele iese pozitiv tb neaparat cu adeverinta de la scoala/facultate sa te duci la medicul ginecolog pentru control. Speram sa nu se ajunga la ciuretaj... Data viitoare mai multa grija!