| anonim_4396 a întrebat:

Buna deci am sa va pun o intrebare si desi povestea ei va fi cam lunga va rog sa cititi sa sa va dati cu parerea!

Deciiiiiiiii la scoala o prietena de-a mea la inceputul anului scolar ea s-a transferat la o alta scoala inainte ca ea sa se fi transfeat am fost la celasi profesor de matematica la meditatii iar dupa ce -a transferat am aflat de la prof care apropo este un tip super ne pune muzica glumeste, rade cu noi si ne ia peste picior, dar sa revenim, deci am aflat ca is cu ea la ore in continuare in prima ora de mate(dupa transferarea ei) o fost bine am fost eu, ea si 2 baieti care is in clasa cu ea, eu nu ii cunosteam pe ei dar m-am intales bine cu ei am ras si am povestit(pe langa mate) dar azi cand am fost la ore s-a intamplat ceva ne-am asezat lamasa(imaginati-va o masa dreptungiulara cu 6 scaune 2 pe o parte 2 pe alta si inca 2 in capetele mesei intr-un capat este profu in stanga eu si in dreapta profului prietena mea unul dintre baieti s-a asezat in celalalt capat al mesei iar celalalt baiat langa mine)proful ii tot tachineaza pe baiatu de langa mine si pe prietena mea ca se plac din cate spun ei nu este asa dar nu stiu, ma rog, cum baiatu statea langa mine am inceput sa vb si mi-am dat seama ca ii de treaba iar timp de 2 ore am vorbit mai mult decat am facut mte si cand am plecat acasa mi-am dat seama ca imi place de el si chiar mult si nu tiu daca el ma place dar m-am gandit el avea de ales sa stea langa mine sau langa prietena mea si a ales sa stea langa mine si nu stiu cum sa imi dau seama daca si el ma place, as pune-o pe ea sa il intrebe dar mi sa nu cumva sa nu-i placa de mine si vineri cand merg iar la ore sa nu vb cu mine eu as fi de acort sa fim si doar prieteni dar daca sepoate mai mult de cenu? ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Deocamdata,poti doar sa astepti si sa-l observi atent,sa vezi daca si tu ii placi lui.
Nu intreba nimic nici pe prietena ta,mergi la orele de vineri calma(in aparenta) si vezi-l ce face.
O sa intelegi daca iti da mai multa atentie sau nu,o sa intelegi daca te place sau nu.
Faptul ca a vorbit cu tine mai mult nu inseamna,deocamdata,nimic. Poate era curios sa te cunoasca mai bine,poate e un tip deschis care vorbeste asa cu toata lumea.
Nu-i nevoie sa te compromiti,doar asteapta.
Daca te place, o sa-ti dea semne clare, vei intelege.
Ai rabdare!

1 răspuns:
| yhsay a răspuns:

In primul rand, cati ani ai?
In al doilea rand, referitor la problema ta, eu zic ca-i prea devreme sa-ti placa de el cu adevarat, ti s-au aprins calcaiele ca a stat langa tine si te-a bagat in seama, altfel ti-ar fi indiferent. Mai asteapta o perioada, mai intreaba-ti prietena despre el, vezi cum e si abia apoi fa o miscare. Macar sa nu fie degeabawinking