| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu am 14 ani iar el 19. El vrea sa fie cu mine si il cunosc stiu ce fel de baiat ii(nu prea cuminte). si cativa prieteni care il cunosc mi-au spus ca vrea doar sa se culce cu mine. m-a chemat de cateva ori la el la un "film" dar eu i-am zis nu pentru nu il cunosc. Dar prietena mea cea mai buna mi-a spus sa ii dau o sansa ca poate nu e asa cum arata aparentele.Sincer mie chiar imi place de el si nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| TraficDeMentosane a răspuns:

Daca vrei sa incerci atc incearca dar fii mereu atenta la reactiile lui si la cum se comporta cu tine. daca crezi ca prietena ta are dreptate si nu este cum pare atc e binewinking.
bye wave

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eu zic sa nu te ``indragostesti``prea mult de el, pentru ca daca el te vrea pentru sex, o sa se vada curand si asta, dar pana atunci o sa stie sa te imbrobodeasca si nu prea o sa mai poti da inapoi si ghcici! O sa se termine urat pentru tine.Stai tu cuminte si gaseste un baiat potrivit.

| Hmmmm a răspuns:

Baiatul vrea sex!
nu cred ca vrea nimic serios cu tine. oare de ce te-a chemat la el la un film si nu la o cafea mai intai?
nu mai atat de naiva!
indeparteaza-te de el pana nu va fi prea tarziu.

| shtephie a răspuns:

Vrea doar sa se culce cu tine, draga mea!
Sfatul meu :Nu te duce la el!

| cristi202 a răspuns:

Cred ca ti s-a spus deja aici cum stau lucrurile. Lasa, mai sunt si alti baieti, cuminti, pe lumea asta de care sa iti placa. Si, chiar de iti va placea de el, nu te du acasa la el. Baietii, care stiu sa fie baieti, stiu sa pretuiasca o fata care stie sa spuna nu, de aceea ei au o parere f proasta despre prostituate (desi se folosesc de ele), pentru ca ele cedeaza de fiecare data. Rezista, nu te du la el, si vei vedea ca vei fi foarte apreciata de el. Daca nu, inseamna ca nu te iubeste. Cu cit o cetate (fata) e mai greu de cucerit, cu atit este mai pretuita, deci, nu te lasa cucerita usor, nu ceda usor!

| AndutzaAndu a răspuns:

Şi eu cred la fel, că doar la asta se gândeşte. Eu zic că mai bine te-ai îndepărta de el, chiar dacă îţi place de el.
Dacă ar fi avut intenţii serioase cu tine, pote te-ar fi invitat la cinema sau la vreo plimbare prin parc, nu la el acasă la un film, şi dacă mai e şi singur acasă...

| Simona a răspuns:

Este evident la ce se gandeste, asa ca nu te lasa dusa de val. pup

| perro12 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa fi sau nu cu el. Tu decizi, daca-i acorzi o sansa. Oricum nu te poate obliga sa te culci cu el.

HF

| rosto a răspuns:

Lasa, mai bine stai tu cuminte pe treaba ta, nu e de tine si nu esti de el. in primul rand esti minora si risca multe cu chestia asta, dar probabil ca nici el nu are prea multa minte in cap. daca nu ar vrea sa te fta ci doar sa te cunoasca mai bine, ati iesi prin parc, la un suc, chestii de genul asta, nu te-ar chema la el la un film. esti mica si naiva, cum s-ar zice "prada usoara". dar faci cum vrei tu happy

| Merilynne a răspuns:

Spre binele tau te sfatuiesc sa nu te duci la el. Daca vrea sa va uitati la film, uitati-va la cinema, dar nu la el si daca mai e si sigur sigur o sa te duca direct in pat. Deci tu hotarasti.

Funditsaaaaa, plzz.

| Missy_4676 a răspuns:

Nu are rost sa te complici.Chiar daca prietenii au zis ca vrea sa se culce cu tine, si nu e asa, gandeste logic, el 19, tu 14...concluzia?

| Bogdanell5 a răspuns:

Pai dai o sansa, dar daca vezi ca il iau caldurile da-i o palma si pleaca

| GeorgeRadu a răspuns:

Naivitatea ta si credibilitatea de ele se foloseste el sa te bage in pat. Iti recomand sa nu mergi la el, dar faci ce vrei e viata ta. happy

| kimora_8189 a răspuns:

Am trecut si eu prin scuza filmului. daca vrei sa te culci cu el du te dar ai grijia ca e dureros dupa.crede ma. oricum daca l ai refuzat de atatea ori ai crescut in ochii lui