| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața. Ce înseamnă următoarea expresie : Cand iti zic sa pleci nici atunci sa nu pleci!?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Expresia nu face nici un sens, probabil fiind folosita de o persoana analfabeta.

| lpavel a răspuns:

Tipic fetelor: da inseamna nu si nu inseamna da, dar uneori da mai inseamna si poate... laughing
Deci revenind la intrebarea ta eu cred ca trebuie sa fi atent la felul cum iti zice, adica daca e nervoasa atunci ramai dar daca e calma si serioasa atunci pleaca. Bine asta variaza de la caz la caz... big grin

| Hammurabi a răspuns:

Cred că e un mod finuț de a-ți atrage atenția că e instabil(ă) emoțional, eventual isteric(ă). laughing))))

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu e o expresie, ţi-a zis să pleci dracului o dată si sa o lasi in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca e de rãu, trebuia sa pleci dinainte de expresia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubește și indiferent dacă vă veți certa la un moment dat și ea/el îți va cere să pleci din viața ei/lui, tu să nu o faci deoarece va fi doar o chestie de moment spusă la nervi, de fapt te iubește și nu vrea să renunți niciodată la ea/el, nici măcar atunci când te va ruga să pleci.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Chestia asta înseamnă că nu-și dorește să vă despărțiți. Mai citiți și voi ceva cu romantisme, băieți.