| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata tuturor!

Am si eu o intrebare... aseara am avut contact sexual cu sotul meu si a ejaculat in mine... el asta mi-a spus, iar eu l-am rugat sa nu glumeasca cu lucru asta, si el tot confirma ca a facut-o deci se poate vorbi despre o sarcina in cazul asta? Deja? Este prima oara cand se intampla si de aceea intreb, plus de asta am calculat si ziua fertila si eram in ultima zi de fertilitate! Chiar imi doresc un bebe deci astept raspunsurile voastre! Va multumesc! ❤

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar daca ciclul tau menstrual este de tip REGULAT, numai atunci este posibil ca acest lucru sa-ti ofere/permita posibilitatea sa-ti calculezi cu precizie data exacta in care este eliberat OVULUL din foliculul ovarian. De asemenea este cunoscut foarte sigur/precis ca OVULUL eliberat din folicul va fi/ramane VIABIL doar o perioada de timp foarte scurta de 12-16 ore cu rare exceptii 24 de ore, timpul scurt in care poate fi fecundat de catre un spermatozoid. Doar daca sexul a fost intretinut inainte de eliberarea ovulului formarea sarcinii devine posibila, NU si in cazul in care sexul a fost intretinut prea tarziu adica la mai mult de 12-16 ore dupa producerea OVULATIEI. In concluzie posibilitatea de a se forma o sarcina poate fi foarte mare de peste 85-90% dar la fel de bine sa fie 0 (zero) daca sperma a ajuns in vagin prea tarziu. Totul depinde de cum/care va va fi norocul. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

E posibil, da.

| minrest a răspuns:

Doamna, nu se ramane automat gravida in urma unei partide de sex. Se poate ramane si asa, dar e improbabil. Sansele cresc cu fiecare partida. Faceti constant vreo sase luni, si daca nu aveti probleme de fertilitate, ramaneti. Cat despre aberatiile din celelalte raspunsuri, vin de la copii care nu inteleg despre ce e vorba.

| GoldenZenith a răspuns:

Tu nu ai simtit daca si-a dat drumul in interiorul vaginului tau? Ce ciudat.

Si da, este foarte posibil sa vina barza. (sper ca pe aia sa o simti)
Felicitari de pe acum!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cineva pe aici care poate confirma spusele sotului? Vrea si femeia sa stie daca si-a dat cineva drumul in ea sau nu!

| Anni02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam rautacioasa...

| anonim_4396 explică (pentru Anni02):

Si tu esti cam infantila, nu crezi?

Cati ani ai? Daca nu stii cum sa-ti dai seama daca un barbat a ejaculat in tine si nu stii in ce conditii o femeie poate ramane insarcinata, nu ti se pare normal sa fii luata peste picior? Ai trait intr-o pestera pana acum? Nu o spun sa te jignesc doar ca nu inteleg cum o femeie ajunge sa se casatoreasca dar nu stie cum se fac copiii. La starea civila ar trebui dat un test, ca la scoala de soferi, daca nu stii sa faci copii, sa n-ai dreptul sa te casatoresti. Bine, asta daca nu esti si tu sotie de sofer de tir. Am vazut ca astia se casatoresc cu fete de 18 ani (ca sunt singurele pe care le pot pacalii) si le toarna repede 2-3 copii pentru ca atunci cand le vine mintea la cap si vor realiza ce greseala au facut, sa nu mai poata pleca.

| MiruD a răspuns:

Da. Este posibil sa fii însărcinată. Peste vreo 3 săptămâni ar fi indicat sa iti faci un test sa fii sigura. Sarcina usoara iti doresc.
Si eu astept un răspuns happy si stiu cum este.

| CdeMetal a răspuns:

Ce nume aveți pe Pornhub?
Ca să stiu ce să caut, să văd dacă chiar a ejaculat.

| Anni02 a răspuns (pentru CdeMetal):

Nu aia e intrebarea... intrebarea era despre sarcina

| Carrie1 a răspuns:

Esti cam nelamurita in legatura cu faptul sa si a dat drumul in tine din moment ce spui ca ''el asta ti a spus'' si l ai mai si rugat sa nu te minta...e imposibil, tu ca femeie, sa nu.ti dai seama de lucrul asta...adica, nu ai cum sa nu observi. c'mon. laughing)

| Anni02 a răspuns:

Intrebarea este daca este posibil sa fiu sau nu insarcinata.