| anonim_4396 a întrebat:

Buna,doar fetele mai mature >18 as vrea sa-mi raspunda cu un sfat ^-^!
Acum un an am cunoscut o fata din facultatea mea, ea vorbea cu un coleg de-al meu si am facut cunostinta dar nu am fost atras de ea pana mai tarziu, iar cand s-a intamplat sa fiu si sa o vreau ea si.a facut un prieten(Negru simt al umorului are Domnu') tot din facultate dar cert e ca era un individ scund, slabut, fata de mine dar sigur pe el (arogant) as zice.Intre timp auzem ca se cearta mereu cu el si ca nu prea il placea dar se impacau(nu stiu daca de ochii lumii ).In fine, chestia e ca inaintea si in timpul relatie ei, doar ne salutam, ne zambeam; dar la un moment dat ea parca era suparata pe mine, poate ca vedea ca o plac si nu spun nimic. Acum suntem in vacanta si i.as scrie pe FB dar daca acum nu mai e ea interesata de mine, si nu accepta sa ne intalnim, sau astepta ceva mai bun-zic si eu sad-am o stima de sine scazuta chiar daca nu o arat si nu mai rezist sa fiu respins mai ales de "respectiva tovarasa" : P pentru ca o plac mult.
Acum pot sa stric relatia FRIEND ZONE sau sa incerc-cu norocul meu sad - sa-i spun ceva cum ar fi: ca am fost un prost si ca imi vine sa lovesc toti peretii cu capul(sau cu ambele capete )-bine poate nu asa laughing
Un mare HELP fetelor-ce sa-i scriu mai ales ca nu am schimbat multe vorbe? Sa incerc subtil sau mai direct? Nu mai pot sa astept sa o vad cu altcineva!

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Nu-s femeie, dar chestiunea e clara, in clipa in care simti ceva friendzone s-a dus pe apa sambetei, in fact nu ai nimic de pierdut, asa ca uite ce te sfatuiesc: Scrie-i pe Faceebook ca ai dori sa iesiti undeva in oras, iar daca accepta vezi cum evoluaza situatia, nu te grabi sa-i spui ce simti.

| Lorena7712 a răspuns:

Okay. O sa iti zic ce sa faci si sa speram ca o sa te ajute. Incearca sa mai vorbesti cu ea ca prietenii, sa mai iesiti(daca nu doar voi doi, atunci macar cu gasca). Si nu incerca sa ii arati ca vrei sa fii cu ea din primele dati. Las-o sa se ataseze de tine. Fa-o sa rada, comporta-te frumos, fi mereu aranjat(femeile adora asta) si niciodata nu da impresia ca ai fi needucat. Dupa ce simti ca v-ati mai apropriat, fa pasul ce mare si spune-i ce simti pentru ea.
Bafta!