| ph3on1x_9001 a întrebat:

Buna dragi utilizatori al TPU.ro ca si majoritatea adolescentilor am o dilema in dragostehappy
Acea dilema fiind faptul ca sunt cu o fata de o saptamana si ceva insa imi place foarte multa de o amica buna de-a mea si ea ma place de asemenea.Am cunoscut`o imediat dupa ce mi-a raspuns la intrebare prietena.Insa acum as vrea sa fiu cu ea... dar nu vreau sa imi ranesc prietena deoarece intrebarea mea nu am pus`o la vrajeala ca majoritatea(chiar nu am pus`o insa acum nu stiu simt ceva mai puternic pentru amica mea decat pentru ea). insa nu stiu cum sa fac sa ii explic un prieten mi-a sugerat sa fiu cu amandoua insa nu sunt genul si nici nu m`as simti bine. o solutie prin care sa fiu cu amica mea si sa nu imi ranesc prietena sau macar sa o fac sa inteleaga si sa ramanem amicihappy
Multumesc, dau funda desigurbig grin

3 răspunsuri:
| euI a răspuns:

Mai este si chestia aia ca nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard, poate ce ii faci tu acum prietenei tale iti va face si tie amica ta sau poate ca nu ...intro saptamana si ceva nu cred ca este vorba despre sentimente ii poti spune actualei ca nu crezi ca va potriviti nu sunteti genul chestii din astea, dar mai asteapta o saptamana pana cand sa fii cu amica ta ...sa nu se prinda fatawinking

| Aly_2611 a răspuns:

Eu zis ca ii spui sincer in fata nu pe mess sau la telefon " uite mie imi place de o alta fara nu este problema ca nu te plac dra ar fi mai bine sa ne despartim decat sa te fac sa suferi" fundita?batting eyelashes

| Klaryssa a răspuns:

Primul lucru ar trebui sa ii spui prietenei tale ca vrei o pauza...fa-o intr-un mod dragut,evita orice gen de cearta,dupa ce te desparti de prietena ta incearca sa o cunosti mai bine pe amica aceea, incearca sa vezi cum e ea cu prietenele, la scoala ect. Daca o sa t-i se para ca e genul tau, si daca zici ca si ea te place este doar a ta, insa daca inca mai ai indoieli inseamna ca nu poti sa stai cu ea deoarece nu e genul tau si ar trebui sa te bazezi doar pe o prietenie stransa cu acea fata si te-as sfatui sa te intorci la prietena ta care daca te iubeste nu va gasi pe nimeni intre timp....Nu uita sa faci totul finut si cu rabdare, nu te grabi sa tragi concluzii pripite caci ai putea sa faci greseli enorme! Bafta multawinking