| anonim_4396 a întrebat:

este normal sa ma doara in partea dreapta cand imi vine menstruatia? [m-a speriat cineva cum ca as putea avea chist ovarian] [si daca a ti putea sa imi spuneti cat costa ecografia ovariana!]

Răspuns Câştigător
| morenaRox a răspuns:

Pentru asta de face ecografie abdominala totala si acolo se vede daca ai chisturi pe ovare. Eu am facut deoarece tot asa ma durea in partea dreapta si mi-au descoperit chisturi mici si unul mai maricel. In fine chiar de ai avea sa stii ca nu-i un capat de tara, te duci la un ginecolog si iti da el tratament bazat pe anticonceptionale speciale pentru asa ceva. In caz de nu vrei anticon. mai bine faci tratament naturist bazat pe ceaiuri ( coada soricelului, cretisoara, napraznic ), gemoderivat de mladite zmeur si coacaze. Le gasesti la plafar si te ajuta foarte multwinking indiferent daca ai avea sau nu. O ecografie din aceasta costa cu trimitere 20 lei si fara trimitere 80 lei. Daca vrei sa ma intrebi ceva, trimite-mi mesaj si te ajut happy

2 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Si pe mine tot in dreapta ma doare. dar nu am nici un chist. durerile sunt normale. mucoasa[endometrul] se rupe pur si simplu din tine d-aia de doare. dar pentru linistea ta mergi la un control, o ecografie e 40 lei. succes

| daniel20000 a răspuns:

Pentru tratarea chistului ovarian va recoman tratamentul natural cu ovule, mai multe detalii vedeti pe www.natural-propolicium.ro