| xDudeee a întrebat:

Eu sunt cea din poza, si ma imbrac asa mai mereu.Ascult muzica hip-hop, iubesc hip-hop`ul, imi iubesc cartieru` si spun mereu ca strazile sunt ca mama mea...Ascult:B.U.G Mafia, Puya, Sisu, Parazitii, Guess Who.Restu` ii detest! Ce maii.niste desfranati.Asta inseamna ca sunt cocalara? Ca majoritatea oamenilor imi spun cocalara... Dar eu nu vreau sa imi schimb stilulcrying Voi ce parerea aveti?(scuze. categoria)

20 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

In primul rand cocalara inseamna sa fi manelist straight face
in al 2-lea rand. daca tu sti ca esti ceea ce esti pentru ce iti mai pasa ce zic ceilalti?confused

| VacutzaRoscata a răspuns:

Aia care zic sunt inculti, la fete se zice pitipoanca nu cocalara
si exact ce esti tu, este opusul
mie imi place stilul si daca iti place si tie asa mult nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Hey! Nu esti singura! Si eu ma imbrac asa, si eu ascult muzica diferita fata de ce asculta ceilalti.Ascult muzica rap si rock si ceilalti ma fac ciudat pentru ca nu ascult manele sau cine stie ce tampenii.Nu esti cocalara.Esti diferita prin simplul fapt ca nu ai spirit de turma. Daca tie iti place stilul tau nu-l schimba.Sunt multi care adora stilul acesta (cum sunt eu).Nu te lasa descurajata si ignora comentariile rautacioase.O sa gasesti persoane care sa te admire pentru stilul acesta.Deci,sfatul meu:Ramai tu!winking

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Alexis si daca e pe internet ce?
Poate stilul ei este asemanator."dar stilul nu ti se potriveste si sunt sigura de asta" cum sa fi sigura de asta daca nici macar nu o cunosti si nu ai vazut-o in viata ta.Si daca ea se simte bine imbracandu-se asa nu poti sa-i zici sa poarte haine "normale". Gusturile nu se discuta.

| pwp a răspuns:

Nu esti cocalara!
poate rapperita[sper ca am scris bine]

| BeBebuu a răspuns:

Nu esti cocalara, cei care asculta manele suntbatting eyelashes

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Cocalari sunt cei care asculta manele(detest manelele)mie imi place mult stilul tau si vreau sa te felicit pentru felul tau de a fi:X

| victor1k a răspuns:

Strazile rolling on the floor, cartieru. Jn3B? Vrei as devii cineva in viata, sau sa desenezi prin CARTIER, si sa stai pe strazi yoyo^_^?

Mai gandeste-te, nu-ti schimba stilul, dar poti asa bine sa ramai la fel, dar sa te mobilizezi pe alta parte. Nu esti cocalara. cum dracu sa fii laughing si te imbraci interesant, pacat. Tu vrei sa faci parte dintr-o gasca, dar nu stii cum se mananca treaba asta. Puya, sisu, Astia cantau acum 2 -3 ani frumos, acum sunt cacati (doar puya).
respect bug mafia si parazitii. Guess who, alt lesinat.
Astia nu sunt raperi m3y, asculta Aforik, Cedry2k, DOC, Carbon, astia reprezinta adevaratu hip hop in Romania :*

| EllyFMS a răspuns:

Nu esti cocalara!

Cocalara esti daca asculti manelewinking.

Cine iti spune asa probabil vrea doar sa te enerveze:].

| EsarfaRozZ a răspuns:

Nu esti cocalara, daca ascultai numai manele, te imbracai din cap pana in picioare in auriu cu mult sclipici si lanturi la gat de 300 de kg din aur, atunci esti cocalara... si felul tau de a fi defineste multe din caracteristicile tale ca persoana, asa ca, cam asta e parerea meabig grin > nu esti cocalaratongue

| Sniker a răspuns:

Vreau sa te cunosc. Sunt asa putine fete care asculta muzica neagra:X. si mie imi place mult. Nu stiu, sunt nou pe site, mi-ar placea sa vorbesc cu cineva care are aceleasi pasiuni ca si mine. In fine, cocalara sigur nu esti, si nici singura

| Simo0 a răspuns:

Bună!

Normal că oamenii o să te judece pentru că eşti altfel. Nu eşti cocalară, şi ce-ţi pasă ţie de ce zice lumea? Nu-i băga în seamă, gura oameniilor nu o poţi închide. Fii TU şi simte-te bine în pielea ta.

P.S.: Chiar te îmbraci frumos şi îţi stă bine.

Succes!

| xDudeee explică:

@Alexis,Chiar nu vreau sa te jignesc. Uite cum sta treaba... Poza aia o gasesti pe facebook-ul meuu`! Este pe net deoarece majoritatea pozeleor de pe facebook-ul oamenilor ajung pe net.Si prietena mea este pe net.Jur! Si chestia cu pozele care ajung pe net...Chiar nu o inteleg. niste IDIOTI!

| TheEdikEm a răspuns:

Multi fac misto de tine! Nu asculta la toti, ca nu esti cocalarawinking.

| ClumsyDeer a răspuns:

Hai frate chiar asa de prosti sunteti?rolling on the floor aia din poza nu e ea! poza am gasit`o si eu p` net deci... poate ca in realitate esti altkmva...dar stilul nu ti se potriveste si sunt sigura de asta happy pe viitor incearca sa iti iei niste haine mai NORMALE sa zic asa big grin bafta! happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cocalari se numesc numai pes care asculta manele.
Uite ce inseaman cocalar-. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.

| iDizzySmile a răspuns:

Fat`o... eu`s rapperitza de cand ma stiu, sfatu` nr 1? sa nu`ti pese de ce zic altii asta`i invidie draguto, iar sfatu` 2. daca asta e stilu` tau impune`l!

| Yoyoo300 a răspuns:

Pff, nu am nimic cu Puya si restul... Dar mai bun este Doc, Cedry2k ( omul asta a scris mai multe versuri ca Eminescu ), Deliric 1. :d. Si nu, nu esti cocalara.

| hubbabubba_4047 a răspuns:

Nu esti cocalara! esti doar diferita.probabil rockeritza dsau ceva gen.nu asculta ce spune lumea.lumea`i proasta si va fi mereu!

| carla_1612 a răspuns:

Parerea mea oamenii sunt invidiosi si incearca sa te schimbe asa ma imbrac si eu...dar sunt apreciata de prieteni restul nu conteaza eu sa ma simt bine pe mine ma vezi mai rar sa port fuste elegante... bla bla