| ana_9575 a întrebat:

Buna fetelor.am si eu o intrebare.Luna trecuta am luat pastila de a2a zii iar luna asta mi-a intarziat menstruatia 10 zile dar a venit.In aceiasi zii in care mi-a trecut am facut-o cu prietenul meu neprotejat, dar ne-am oprit la timp.Credeti ca pot ramane insarcinata? Va rog sa-mi raspundeti urgeeeentsad. multumesc:*

Răspuns Câştigător
| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Nu te mai impancienta atata:*Yo cred ca nai sa ramai insarcinata dar cum crezi uh eu asi zice ca sa stai linistita sa te duci la o farmacie sa iei un test de srcinatongue. fundita? plz

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata si din pacate nu poti folosi nici o metoda contraceptiva (in afara de prezervativ). Sunt sigura ca ginecologul care ti-a prescris pilula de a doua zi ti-a spus ca timp de 6 luni ovulatiile si menstrele pot fi neregulate si practic poti considera orice zi ca fiind fertila.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

De ce riști atât de mult? Sincer, chiar nu pot înțelege motivul pentru care o faci. Pastila = bombă hormonală, motiv pentru care ți-a întârziat și menstruația.
Nu am înțeles partea cu „In aceiasi zii in care mi-a trecut am facut-o cu prietenul meu neprotejat, dar ne-am oprit la timp." La care zi te referi? În orice caz, trebuie să știi că, deși prietenul tău se oprește la timp, lichidul pre-ejaculator conține spermatozoizi, iar prietenul tău nu îl poate opri și pe acesta.
Revino cu detalii referitoare la ziua despre care vorbeai.
Baftă!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ana,
Sunt șanse foarte mici, având în vedere că ziua în care tu ai riscat și ai folosit metoda coitului întrerupt, este o zi nefertilă (depinde și de ciclul tău menstrual).Fă un test de sarcină după 24 de zile de la contactul cu pricina, ca să scapi de orice dubiu.

| Marius2011 a răspuns:

Depinde.daca nu s-a terminat e mic riscu sa fi insarcinata pentru ca la barbati curge un lichid numit lichid spermatic ala curge in tot timpu actului sexual si dupa aia vine sperma. dar daca nu s-a terminat in tine e mic riscu pentru ca de obicei poti face sex neprotejat timp de 10 zile de la menstruatie dar desigur fara sa se termine. daca intra lichidu spermatic se intampla sa fie insarcinata doar o femeie la 10000 deci stai linistitawinking

| ana_9575 explică:

ÉrotiqueConseils - in aceiasi zii adica atunci cand mi-a trecut straight face.

| ana_9575 explică:

ÉrotiqueConseils - daca menstruatia era regulata stiu ca nu aveam dc sa-mi fac griji, dar mie mi-a intarziat 10 zile.si ma gandesc ca se poate intampla ceva.iti multumesc frumos :*