| eulliric a întrebat:

Buna fetelor de pe TPU.ro. am si eu nevoie de o gandire feminina, pentru ca voi sunteti mai complexe dpdv emotional si poate macar intre voi va intelegeti mai bine. plac o tipa destul de mult, i am oferit toate indiciile posibile f subtil referitor la asta, este inteligenta, insa nu stiu daca si a dat seama de intentiile mele. asta nu ar fi un capat de tara pentru ca, desi sunt genul de baiat caruia ii plac "jocurile" si nu obisnuiesc sa spun unei fete ca o plac, asa fleosc, fara sa imi pregatesc terenul, acum mi as fi incalcat tabieturile si i as fi spus face2face. insa, problema am intalnit o cand o prietena de a ei, i a transmis unui prieten de al meu ca daca o plac, ar fi bine sa ma grabesc. aici mi se pare ciudat, pentru ca asta mi a sunat cam in genul "grabeste-te ca are si alte variante, esti doar unul din o mai mare lista ". nu imi este frica de concurenta, din contra ma ambitioneaza, insa nici sa ma considere doar o "alternativa" nu mi cade bine. doleanta mea este sa imi dati un sfat DACA sa imi continui "pledoaria", tinand cont de ceea ce mi au auzit urechile de la prietena ei, sau sa ma indepartez inainte sa pun suflet happy va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

S-ar putea sa fii pe o pista gresita, sau nu. Cine stie.ca nici Dumnezeu nu stie ce-i in capul unei femei.Dar eu iau in calcul si ideea ca si ea te asteapta de mult, si s-a cam saturat de atata asteptare.Esti un baiat inteligent,asa ca intra in joc, ce risti pana la urma? Probabil ca stie ca esti "rational", si te-a provocat!

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca nu risti nu castigi. Uite cum sta treaba, poate ca da este gresit, dar la fel de bine ai putea pierde fara nici un rost. Tu incearca si spune-i pentru ca poate nu era vorba de alte variante. Poate prietena ei vroia sa te faca sa ii spui cat mai repede sau ceva, nu te mai gandi doar la ce e rau. Cel mai bine este sa-i spui fata in fata si sa nu-ti mai faci atatea griji. Si inca nu, nu ai cum sa pui suflet asa de repede chiar daca o placi asa de mult.

| Castiel a răspuns:

@crissu agree si da nu pune suflet ca sunt sanse sa ti-o traga oricum conteaza mult cum arati in ziua de azi degeaba fetele zic ca ele se uita la suflet. de fapt in ziua de azi se uita la fizic ca ele simt atractie nu iubire din start defel cum simti si tu nu?laughing cu toate ca fetele fiind creaturi sentimentale ar trebui sa se uite la suflet (sau macar sa iti dea o sansa)eh asta echatterbox eu cred ca este cam curva daca e cum zici tu dar cum zice criss daca nu risti nu castigi! oricum ce ai de pierdut...(poate te simti nitel naspa dar iti trecewinking )

| Adorable a răspuns:

Buna!
Poate ei ii place de prietenul tau, dar poate prietenului tau nu ii place de ea si atunci nu vor fi impreuna niciodata. Intreaba-l pe prietenul tau ce ganduri are cu acea fata si talmaceste-le!
Daca doreste o relatie cu acea fata, este foarte bine daca te retragi inainte de a suferi vazandu-i impreuna. Daca prietenul tau nu doreste o relatie cu ea, atunci este foarte bine sa mai incerci! Fa-i o surpriza frumoasa, surprinde-o! Va fi foarte fericita ca iti pasa de ea.

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Din cate ai scris mai sus imi pari un baiat inteligent si din punctul meu de vedere e mai bine sa ii faci "jocul"...asa cum au scris si cei dinaintea mea daca nu risti nu castigi...eu zic sa vorbesti face2face cu ea sa vezi cum reactioneaza.

| a_5373 a răspuns:

In primul rand, care este faza cu lista?raised eyebrows Sa fim seriosi! Si sper ca vezi ceea ce vad si eu. Tu nu eti genul de baiat pentru o noapte,din cate ai spus,modul in care ai vorbit si te-ai exprimat,ti-a dat un avantaj emotional,sentimental.
te rog,nu fa asta daca ea s-a obisnuit sa aiba mai multi si sa i se sufle-n fundhappy
Si ma refer la faza ca ea,daca tot are acea lista,are ot timpul rezervehappy
In al doilea rand,nu trebuie neaparat sa ne comunici noua pe cand ai putea sa vorbesti chiar cu tipa ceea ce simti,daca chiar te ambitioneaza aceasta 'concurenta'.
Asadar, fa ce crezi ca e mai bine pentru tine si sa nu suferi.
Daca mai ai nevoie de ceva, lasa-mi un mesaj prvhappy
succes.

| InnocentKid91 a răspuns:

Eu zic sa-i marturisesti ca iti place de ea,

| StillLoveU a răspuns:

D c va ganditi tot timpul ca avem mai multe variante?! poate doar vrea sa te faca sa te grabesti. sincer vb si eu am folosit metoda asta si chiar a functionat. si dk tot iti place de ea mai bine renunti la toata faza cu transmis mesaje prin prieteni. sune-i tu personal ca sa poti sa ii vezi reactia.
bafta

| eulliric explică:

Nu cred ca s a saturat de atata asteptare, tinand cont ca o cunosc de doua saptamani si ne-am vazut mai des in pozele de la avatar de cat personal. insa am incercat sa tin legatura cu ea cat am putut de mult pe celebrul messenger, prin sms/calls etchappy mersi de sfat gigiro!

| kittiecat a răspuns:

Pai daca pri ei zice ca ea are o mai mare lista,poate ca tu ai avea sansa sa iesi cu ea, dar cand o sa se plictiseasca de tine, stiind ca are o lista mare de baieti la picioare s`ar putea sa o pierzi dupa ce poate ai pus suflet in relatia ta.mrg sunt multe fete care chiar iubesc sincer chiar daca au mai multi pretendenti... poate ca nu ar trebui sa o asculti peprietena ei si sa iti incerci norocul...baftahappy

| Miss_7578 a răspuns:

Pai.nu ai nimic de pierdut daca incerci happy si nu mai asculta ce zic ceilalti. indiferent ca e prietena ei.sau sunt pretenii tai.e mai bine sa faci ce gandesti tu happy si da, e posibil ca ea sa isi fi dat seama ca o placi.si poate vrea sa te grabesti deoarece s`a saturat sa tot astepte happy...si prin chestia asta te`ar putea considera timid big grin

| Cristina_5311 a răspuns:

Pai intreab-o te place ori nu sau daca iti e greu vezi poate iti da vreun semn ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

buna fetelor, eu sunt birliricul si daca vreuna dintre voi puneti botul la vrajeala mea... sunt tare nenica! ma scuzati dar eu am fantezii despre cum se pune faianta in baie laughing