| AdinaCrissa a întrebat:

Buna fetelor!
Va rog din suflet sa imi dati un sfat!
Ce masti sa folosesc pentru cosuri? Am incercat tot felul de creme si nimic nu da rezultat.
Nu exagerat, ci mai mult pe frunte.
Problema e ca bag TONE de ciocolata in mine.Toti imi spun ca nu imi afce bine si eu bag si bag iarlaughing
Nici nu beau apa multa si mi-a spus o cosmeticiana ca eu elimin impuritatile prin suprafata pielii.
Pe langa asta, ma dau cu fond de ten in fiecare zi, de la L'oreal(care, sper, ca e mai bun decat altele).
Am colege care imi zic ca "vai fata cu cate tone de fond de ten te-ai dat?". Sincer, a devenit aproape o dependenta, la fel ca si ciocolata.
Nu vreau sa ma laud, dar cred ca au fost pana acum cel putin 100 de baieti care mi-au spus ca sunt foarte frumoasa. Pe strada sunt multi care ma opresc si imi cer numarul de telefon si imi zic ca arat foarte bine. Ce e drept, am corp frumos, sunt inalta si slabuta. Si fata e foarte frumoasa, am trasaturi "de portet"laughing cum spune bunica mea, insa mereu sunt data cu fond de ten, caci am unele cosuri rosii si se cam vad.
Sunt disperata! Am multe colege care nu au UN PUNCT macar pe fata, iar eu...
Mai ales inainte de menstruatie sunt plina, plina pe frunte. Sau la fel cand ma duc la tara, iar imi apar cu zecile.
Un sfat ceva, va rog?
Va multumesc fetelor.
kiss
Fundita, normalkiss

Răspuns Câştigător
| Rebecca a răspuns:

Ofh. Daca nu vrei sa ai fata plina de cosuri bube si puncte negre. lasa-te de font de ten in exces (nu iti spune nimeni sa nu folosesti, dar cu masura). Si daca vrei sa mai fii placuta e baieti, sa mai ai corp frumos si sa nu ajungi de 200 de kg, dezobisnueste-te de ciocolata. Uite cum poti sa faci. Pentru cosuri, inceaca masca naturista cu faina de malai. Spala--tepe fata cu apa si sapun cat de des poti. Seara,
dupa ce te-ai spalat, aplca faina de malai si freaca usor (ai grija sa nu te zgarii), clateste-te si usuca-ti tenul, apoi aplica putina crema hidratanta.

Pentru a te dezobisnui de ciocolata, manaca fructe si iaurturi...
Cumpara activia, de exemplu.
Cand ti-e pofta de ciocolata, manaca un mar, cirese sau ceva cu putine calorii.
Bafta

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este ceva tipic vârstei. Mână te măriți vot trece!

| lolly a răspuns:

Pai daca iti pui suc de lamaie pe fata cateva minute sa o lasi ti-o va usca cam tare big grin

| dincolodevise a răspuns:

Foloseste zineryt pentru cosuri. este bun...

| bby a răspuns:

Si eu am cateva cosuri tongue doar inainte de menstruatie angry si le urasc laughing ar mi-am cumparat de la oriflame cutiuta cu minuni love struck e foarte buna kiss daca ma dau intr-o zi cu ea a doua zi nu mai am nici un coswinking si nu raman urme

| georgi_7403 a răspuns:

Foloseste Zynerit nu e crema. este lichid si este foarte bun pentru cosi. si nu te mai da cu fond de ten mai ales acum, cand incepe vacanta si incearca sa te dai cu el pe tot timpul vacantei si o sa vezi ca o sa mearga. si eu am avut aceasta problema. am folosit Zineryt si a functionat. si eu ma dadeam cu fond de ten inainte. dar iti spun, nu e bine deloc. pentru ca atunci cand vei creste mai mult o sa ai multe riduri si nu o sa-ti placa, asa ca foloseste Zineryt pe tot timpul vacantei si o sa vezi ca o sa dea rezultate! si eu cand imi mai apar dau cu Zineryt si imi dispar in aprox. 3 zile. Sau mai poti sa iei o pastila de ampicilina, sa o desfaci si sa pui unde e nevoie pe cosuri. ok? sper ca te-am ajutat.
fundita?