| anonim_4396 a întrebat:

Heii. Am si eu o intrebare. Eu am facut sex cu prietenul meu neprotejati si eram pe ciclu. Imi venise marti si am facut sex sambata. El mi-a spus ca si-a dat drumu. Nu stiu chiar foarte sigur dar daca si-a dat drumu e posibil sa raman insarcinata? Ciclu imi tine o saptamana! Va rog ajutati-ma urgent!

Răspuns Câştigător
| Pikhaciu a răspuns:

Daca ai un ciclu regulat nu ai cum ramane insarcinata inainte cu 5 zile, in timpul si in primele 5 zile dupa menstruatiewinking dar in nicun caz nu poti ramane insarcinata in timpul ciclului. Este cea mai sigura metoda contraceptiva happy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar riscul e mic, in jur de 5%.

| Chimilica a răspuns:

Da,ai sanse foarte mari sa ramai.
El de ce a facut asta? Ca sa fii tu chinuita. Trebuia sa iei pilula de a 2-a zii. Fa un test de sarcina si daca esti insarcinata, solutia este sa faci un chiuretaj. Multa barfta.

| lOllipOp a răspuns:

Daca a-ti facut sex neprotejat poti ramane insarcinata chiar daca aveai menstruatie :).
poti citi mai multe d aici:D
http://feminin.netul.ro/......struatiei/

pa,pa:*

| Pikhaciu a răspuns:

Nu o tot inebunitzi pe fata ca are sanse sa ramana gravida. in timpul menstruatiei e absolut imposibilwinking atunci organismul elimina absolut tot odata cu sangele menstrual happy

| Pikhaciu a răspuns:

Daca ai un ciclu regulat nu ai cum ramane insarcinata inainte cu 5 zile, in timpul si in primele 5 zile dupa menstruatiewinking dar in nicun caz nu poti ramane insarcinata in timpul ciclului. Este cea mai sigura metoda contraceptiva happy nu tot o inebunitzi pe fata! Ciclul menstrual este cea mai sigura metoda contraceptivawinking

| frank0x0 a răspuns:

Pe ciclu e mai greu sa ramai si daca si-a dat drumul in tine pentru ca elimini totul tu! Dar nu e 100 % sigur, take care next time!

| AnnaMariaaa a răspuns:

Cand esti pe stop riscul este mai mic sa ramai insarcinata, dar asta nu insemna ca nu poti, cel mai bine fa-ti un test de sarcina sa fi linistita.

| KempesT a răspuns:

Da cati ani ai tu si cati ani are el...