| MariaDm123 a întrebat:

Imi curge dimineața un lichid fierbinte, de alb clar! Și ma ud și nu numai pe chilot, ci și pe pantaloni! Și am in timpul zilei niște scurgeri alb transparente cu un miros urat, ce poate fi?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scurgerile cu miros urît indică o infectie cu candida, mergi la ginecolog sa te consulte, ai si alte simptome cum ar fi mîncărimi?

| RAY a răspuns:

Venirea menstruatiei?

| corbulalbrosu a răspuns:

Scurgerile vaginale indiferent de aspectul, textura sau culoarea lor pot fi considerate NORMALE doar in cazul in care sunt lipsite de miros urat, fetid. Din momentul in care secretia vaginala incepe sa aiba un miros urat/fetid se poate aprecia ca aparatul genital este afectat de o anumita infectie provocata de un virus, o ciuperca sau o bacterie si consultatia gnecologica devine strict necesara. Multa sanatate!

| Bobby77 a răspuns:

In caz ca nu ai menstruatie, cel mai probabil va veni. Chestia asta cu lichidul tine pana la 8 luni, apoi te poti astepta sa iti vina menstruatia.