| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.imi curge de cea timp pe chilot un lichid alb.care miroase urat. ce sa fac? sa numai miroase? va rog ceva sfaturi.mz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e normal. Lichidul care curge in mod normal nu are nici un miros. Ai o infectie, posibil transmisa sexual, posibil aparuta din alte cauze. Tratament iti poate recomanda doar ginecologul dupa ce recolteaza o proba din secretie. Nu ai cum sa stii altfel, decat prin examinare la microscop, e germen ti-a dat infectia si deci nu poti sti ce tratament sa iei.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e normal sa miroase urat, poate fi o infectie, mergi urgent la ginecologie pentru investigatii si tratament.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mergi la medic. E normal sa curga, dar nu e normal sa miroase urat.

| machupicchu a răspuns:

Nu-ti fie frica... daca ai inceput viata sexuala, este normal sa incepi si vizitele la medicul ginecolog... greu este doar inceputul...
sanatate.

| monyk a răspuns:

Buna, poate fi vb de o infectie dar e vb sa mergi cat mai repede la ginecolog ca totul sa fie in regula, ai mare grija de igiena ta intima pentru ca se poate ca din aceasta cauza sa te fi infectat, dar in cazul in care ti-ai inceput viata sexuala se poate sa ai altceva...mai bine verifica din timp, poate fi cv simplu de tratat dar poate fi si cv periculos asa ca grabeste-te.

| eni a răspuns:

Ciuperca. Fuga repejor la medic.

| frumushyk2010 a răspuns:

Ba e normal!
poate ai racit!happy
se mai intampla
nu e ceva grav
happy e normaaaaaal
trebuie doar daca te simti rau si te doare rinichii trebuie sa te duci la doctor km am facut eu sa numai miroase?happy pai stergete cu servetele parfumate si spalate cat mai des de exemplu de 3 ori pe zi dau funda

| andreig a răspuns:

Esti baiat sau fata? MErgi la un ginecolog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

daca nu ai avut contact sexual, si daca esti la inceputul pubertatii (11-13 ani) e normal. Nu-l poti opri.
E lichidul care curata vaginul.
Asta inseamna ca se aproprie menstruatia. Puneti absorbante.

Sanatate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aia este o scurgere care o are orice femeie nu te speria totusi consulta un medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Până nu te vede un medic ginecolog, nimeni nu știe exact ce poate fi!
Mirosul urât indică o infecție. Nu amână vizita medicală, este în beneficiul tău să fii sănătoasă.
Poartă numai lenjerie de corp din bumbac 100%, schimbat zilnic și fiert.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi sunt fata. dar menstruatia mi-a venit de mult.am 15 ani. ce poate fi? mi`e fricacrying(((

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi-am inceput nici viata sexuala...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc diana maria am 15 ani am si eu o problema mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni o faceam fara prezervativ dar dupa ceva timp punea prezervativu si dupa 2 minute se termina in prezervativ.Intr-o zi am facut cu prezervativ si s-a terminat in prezervativ dar la dat jos si neam continuat treaba.trebuia sa imi vina ciclu pe data de 30 septembrie si mi-a venit pe 28 septembrie mai repede cu 2 zile acum trebuia sa imi vina pe 28 octombrie si nu mi-a venit suntem in 7 septembrie oare am ramas gravida nu am nici un fel de sintome doar ma doare burta un pic dar imi trece repede si imi curge un lichid galbui cateodata.Cand ma duc la wc sa urinez ma ustura pot fi racita si din cauza asta nu imi vine?
sau poate s afie o dereglare si cum sunt speriata ca sunt gravida. Ssincer nu m-am dus sa fac nici un tes ca imi este si frica dar si rusine.Va rog ajutati-ma

| ana_9938 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa i s-a intamplat si la o prietena de-a mea nu avea niciun fel de simptome dar e insarcinata in luna a 6 bebele ii misca acum si are o burta frumoasa. Parintii ei nu stiu cred doar ca sa ingrasat.Asta e viata crying imi pare rau. Sper sa te intelegi cu prietenul si sa nu t lase la greu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ceva normal nu te speria... da ca ai intre 11-13 ani asa se intampla.inseamna ca o sa iti vina menstruatia...la toate fetele li se intampla la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ceva normal thinking

desi mirosul nu este atat de evidenthappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc alina.am 15 ani mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni si am observat ca imi curge ceva alb pe lenjeria intima gros (inchegat)o fii bine?
nu miroase dar mie frica sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am si eu o probleme imi curge cevalb di ...si am numai 10 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti va veni menstruatia...si eu am acelasi lucru...la mine nu miroase uratbig grin

| dixx a răspuns:

Buna! De asta ma tratez si eu acum! Eu ieri am fost la ginecolog, mi-a zis ca am o infectie vaginala! Mie nu imi miroase urat dar, medicul mi-a zis ca: iti mirosea urat in cazul in care situatia era deja agravata! Mie mi-a dat niste ovule care se administreaza p cale intravaginala si inca 2 pastile care una o iau cand incep tratamentul si una dupa ce termin! T sfatuiesc sa mergi la medic. Nu ai ce face singura acasa! happy
Lasa rusinea daca asta e! happy
bafta! Si ai grija d tine happy funda :*

| PaulLa97lOveyou a răspuns:

Daca iti miroase ai probabil o infectie. daca nu iti mirosea, era ceva normal, acel lichid iti curge pentru ca ti se curata vaginul, dar daca miroase...:-ss

Spune-i mamei tale, sigur te va ajuta. sau du-te la un ginecolog.

Sanatate! :*

| rockgoddizzy a răspuns:

Buna nu te speria dca nu ti-a venit inca menstruatia si mie mi-se intampla la fel si am 12 ani, mama mi-a zis ca asa se intampla si ca tine vreo 6 -7 luni sau mai putin