| anonimaTHAail a întrebat:

Buna,imi e frica de momentul in care ma voi saruta cu un baiat, imi puteti explica pas cu pas fara "totul vine de la sine"?
Si daca iti baga limba in gura... poti sa i-o atingi cu a ta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| DanielPH a răspuns:

Sa ai buzele umede, nu rau, ca nu-l balesti, dar nici uscate, pur si simplu. Sincer, sa-ti explic tehnica in sine nu pot, chiar daca ti-e frica si nu vrei sa auzi de,, totul vine de la sine", asa este, totul este firesc.
Esti fata, este dragut sa ai aceasta teama, limba o poti folosi, de ce nu, dar nu-i oferi ocazia asta de la inceput, il mai lasi o perioada, ca vorbim de senzatii mai placute aici.
Faci cum face el, va veti sincroniza fie ca vrei, fie ca nu, nu este vreo notiune de inginerie, nu-i vreo teorema, este pur si simplu un gest pe care noi, oamenii, il avem implementat in noi, stim sa ne sarutam, dar nu stii ca poti! Iti este doar frica de,, Nou", de necunoscut!
Te vei descurca, ai doar incredere in tine si totul va merge perfect!
Succes!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

,,Si daca iti baga limba in gura... poti sa i o atingi cu a ta?'' Raspunsul corect : Nu doar ca-ti poti atinge limba ta de limba celui cu care te saruti, ci mai mult de atat este indicat sa incerci sa le ''incalcesti'' sau a innoda limbile intre ele. happy big grin

| MihaiNicu23 a răspuns:

Faci si tu ce face baiatul, sau cel putin incerci, altfel nu vei invata niciodata.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Nu o sa se intample nimic rau daca ii atingi limba laughing Incearca sa fii naturala si vezi cum saruta el. Dupa aceea incearca sa te iei dupa el si asa o sa inveti happy

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Nu ai de ce sa fii speriata, intr-adevar totul vine de la sine.Nu o sa mai conteze daca te pricepi sau nu, pentru ca momentul va fi magic oricum.Cel mai probabil, acel baiat va avea experienta, pentru ca in ziua de azi mai toti au, si o sa te poti ghida dupa ce face el.

| 90210 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti fie frica. Pentru mine, cel putin, n-a venit totul de la sine, am observat doar ce facea cealalta persoana si am facut ce vedeam ca face si el...a functionat laughing