| simodex a întrebat:

Imi pare rau de categorie..Sincer imi pare rau.Dar am nevoie de un sfat!
Prietenul meu imi tot spunea ca el a facut acum nu stiu cat timp un.ritual satanic la tara.Si el si prietenii lui nu au respectat intocmai ritualul, iar de atunci imi spune ca aude zgomote in casa, se misca lucruri sau simte cum cineva il atinge.Va spus sincer..Nu il credeam.Am fost de multe ori la el in casa,si nu se intampla nimic.Dar intr o zi mi-a spus " Hai sa iti arat ritualul pe internet".Ma uitam eu acolo si am pus pauza la video si am spus" Nu are cum! Nu cred asa ceva!". Bai, deci va spun ca exact cand am zis acele cuvinte, au cazut singure niste ligheane..Castroane..nuj cum sa le zic.E greu de explicat.La chiuveta de spalat vase,acolo unde se pun vasele la uscat, era un castron mare cu carne de pui, iar peste carne erau 2 castroane mai mici puse, unu rosu care era pe partea cu chiuveta, si unul albastru care era pe partea opusa chiuvetei...Ba..si fix cand am zis ca nu cred,atunci a cazut castronul rosu singur, iar cel albastru nu stiu cum a sarit peste el, incat a ajuns in chiuveta intors invers..Eu am inceput sa urlu rau de tot. Apoi am mers impreuna cu prietenul meu sa ridicam castronul si ghiciti ce? Sub castronul cazut era o bucata de carne.Ala a fost un semn urat. Apoi mergeam pe strada si ne tot apareau numere ciudate la masini..gen ca un mesaj..ca vom muri..si de atunci aud si eu zgomote.Chiar azi cand am vrut sa fac o poza cu prietenul meu, am vazut in camera de fotografiat ceva negru care a trecut prin spate..Si chiar acum cand scriam acest lucru, a cazut la mine in camera o punga..singura..de pe raft
Deci? Ce ar trebui sa facem? Sa refacem ritualul si sa il incheiem sau stiti vreo vraja de alungat demonii? Va rog.Chiar ne este frica

4 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Totul e in capul si imaginatia ta iar orice chestie care ti se intampla are o explicatie logicadeci incearca sa nu te mai panichezi din orice. Daca adie putin vantul si cade o punga nu inseamna ca e vreo fantoma. Cel mai probabil vasele cu carnea nu au fost puse bine, gravitatia si-a facut efectul incet incet si ass s-au rasturnat. Si la mine in camara sau balcon mai cad lucruri din senin uneori fara sa le atinga nimeni dar asta nu inseamna ca am casa bantuita laughing

| adadad a răspuns:

Mergeti si vorbiti cu un exorcist sau macar cu un preot.